2009/10 Home

1
2
3
4
5
6
7
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaPolska
Sezon2009/10
ModelHome
ProducentNike
Numer kat.372998-100
RodzajMeczowa

Od 2009 roku nowym sponsorem reprezentacji Polski została firma Nike. I współpraca zaczęła się od… przypału. Pierwsze dwa mecze „Biało-Czerwoni” zagrali w lutym. Towarzysko z Litwą i Walią. Miłośnicy trykotów zaczęli przecierać oczy ze zdumienia, patrząc w czym na boisku wybiegli reprezentanci Polski. Biała koszulka z czarnym kołnierzem, zakończeniami rękawów i łyżwą Nike. Skąd czarny? Jak to się stało?

Tak, widzisz właśnie ten trykot. Dokładnie z meczu przeciwko Walii. I tak, poznajesz, to jest Robert Lewandowski. Cyfr też nie zapomniałeś, jest to… 4. Jak widzisz, wtedy wszystko było dziwne. Nie znam powodu z którego Polacy dwa pierwsze mecze pod egidą amerykańskiego producenta zagrali w takich koszulkach. Chyba nikt nie wie.

Dopiero 28 marca 2009, a więc w trzecim meczu reprezentacji w 2009 roku, piłkarze wybiegli już w tych docelowych trykotach. Dokładnie w takich, jak masz okazję tu oglądać, gdyż zdobyłem właśnie taką niekomercyjną meczową wersję, jaką nosili piłkarze. Rewelacyjny materiał. Plecy to czysta poezja. Do tego brak papierowej wszywki, tylko nadruk. Jakościowo ta koszulka jest po prostu cudowna. Nie wiem jednak, dlaczego pojawiła się dopiero w meczu przeciwko Irlandii Północnej.

W dodatku szczęścia nie przyniosła, bo Polska przegrała ten mecz 2:3, jak zresztą całe eliminacje do mundialu w RPA. Na sześć meczów rozegranych w modelach od Nike, tylko jeden był zwycięski. Paradoks jest taki, że było to najwyższe zwycięstwo w historii reprezentacji Polski. W Kielcach padła pierwsza dwucyfrówka dla zawodników, którzy mieli orzełka na piersi. Pokonali 10:0 San Marino. Były to więc absurdalne kwalifikacje, w trakcie których padł historyczny wynik, a w rzeczywistości „Biało-czerwoni” w sześciozespołowej grupie wyprzedzili tylko… San Marino.

Jakby nie patrzeć, ten historyczny mecz został rozegrany właśnie w takim niekomercyjnym modelu. Dlatego aż się trzęsłem, gdy tylko pojawiła się możliwość zdobycia go w takiej wersji! Posiadanie takiej niekomercyjnej meczówki, to prawdziwa przyjemność i duża satysfakcja 🙂

Trykot był używany do początku roku 2010. Reprezentacja zabrała go jeszcze na towarzyski miniturniej w Azji, na który wybrała się w styczniu 2010. Zagrali tam przeciwko Danii (1:3), Tajlandii (3:1) oraz Singapurowi (6:1). Dwa pierwsze spotkania w trykocie domowym. Były to jednocześnie ostatnie spotkania dla tej koszulki. Następnie wydano już nowe stroje na kampanię przygotowującą reprezentację do EURO 2012.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze “2009/10 Home”


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962