2018 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaXinjiang Tianshan Leopard FC
Sezon2018
ModelHome
ProducentKelme
Numer kat.3881816
RodzajReplika

Gdy kupowałem ten trykot, robiłem to tylko ze względów estetycznych. Pokrycie koszulki cętkami lamparta to dla mnie wystarczający argument, aby zdobyć taki piękny okaz do szafy. Fajnie się jeszcze złożyło, że jest wyprodukowany przez hiszpańskie Kelme, więc ich łapka na rękawie świetnie wkomponowała się w całość. Dodatkowym smaczkiem jest obwódka na rękawie, która wygląda jak nawiązanie do lokalnej tradycji. Wpadła mi w oko i jestem w pełni zadowolony z zakupu.

W końcu, gdy koszulka została wylosowana, aby opublikować ją na blogu i oficjalnie dołączyć do kolekcji, doszedł jeszcze jeden fakt dodający jej wartości. Przygotowując ten opis, przeczytałem, że klub w międzyczasie został rozwiązany.

Wątpliwym jest abym zdobył drugi trykot zespołu, który bardzo krótko istniał i w dodatku pochodzi z Chin. Opisze tu więc w telegraficznym skrócie jego historię. Struktury powołane do życia zostały w 2011 roku, aby w sezonie 2012 po raz pierwszy zagrać na trzecim poziomie rozgrywkowym w Chinach. Do pierwszego meczu zespół przystąpił pod nazwą Hubei China-Kyle FC.

Dopiero w 2014 roku zespół przemianowano na Xinjiang Tianshan Leopard FC. W wielu źródłach zatem można znaleźć informację, jakoby klub powstał w 2014 roku. Ten trykot pochodzi z sezonu 2018, w którym to centki lamparta przyniosły drużynie ogrom szczęścia.

Zawodnicy ubierający ten model rywalizowali na drugim poziomie rozgrywkowym, czyli w League One. Liga liczyła szesnaście ekip i „Lamparty” zajęły… ostatnią lokatę. Jednak, nie zostali zdegradowani. Mianowicie dwa kluby zostały rozwiązane, co tylko pokazuje jak bardzo niestabilna była chińska piłka. Jakby tego było mało, Zhejiang Yiteng który ukończył ligę na 12 miejscu, został dyscyplinarnie zdegradowany poziom niżej za problemy finansowe. W ten sposób. Xinjiang Tianshan Leopard uniknęło spadku.

W lutym 2023 roku klub został oficjalnie rozwiązany. Nigdy nie zagrali na najwyższym szczeblu w Chinach. Oznacza to, że ten trykot staje się dość rzadką egzotyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962