2014/15 Third

1
2
3
4
5
6
7
8
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaVarese Calcio
Sezon2014/15
ModelThird
ProducentZeus
Numer kat.n/a
RodzajReplika

Patrzysz na świadka ostatniego sezonu na profesjonalnym poziomie zespołu z Varese w Lombardii. Występowali wtedy pod nazwą AS Varese 1910 i grali w Serie B. Był to słaby sezon w ich wykonaniu. Zajęli ostatnie 22 miejsce, zdobywając zaledwie 35 punktów. Niedługo później okazało się, że to wcale nie było najgorsze, bowiem AS Varese 1910 nie zagrało w Serie C, ani… nigdzie indziej tego herbu już nie widziano. Klub ogłosił bankructwo i nie otrzymał licencji do gry na profesjonalnym poziomie.

Zespół zreformowano – zmienił się herb, a nową nazwą było S.S.D. Varese Calcio. Na sezon 2015/16 zarejestrowano go w Eccellenza, czyli regionalnej lidze amatorskiej. Później, nie udało im się już zagrać wyżej niż Serie D. Aż w końcu 14 lipca 2019 roku zapadła ostateczna decyzja o rozwiązaniu klubu ze względów finansowych. 109 lat historii napisało ostatnią kartkę w swojej księdze, żegnając się ze światem. To jest powód dla którego kupiłem tę koszulkę. Gdy odkryłem, że tego zespołu już nie ma, a ten trykot pochodzi z ostatniego sezonu w historii na poziomie profesjonalnym, od razu zadecydowałem, że muszę go zdobyć i zachować.

Dwanaście dni po rozwiązaniu Varese Calcio, w mieście powstał nowy klub o nazwie Citta di Varese. Mimo iż wielu upatrywało kontynuacji wieloletniej historii, to nowy zespół odciął się grubą kreską od Varese Calcio. Zadeklarował się jako nowy i niezależny klub, nie mający nic wspólnego z historią swojego poprzednika. Jedyne co zostało mocno zaadoptowane, to barwy. Nowy zespół również miał domowe koszulki w kolorze czerwonym, zaś wyjazdowe były białe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962