2019/20 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaUganda
Sezon2019/20
ModelHome
ProducentMafro Sports
Numer kat.n/a
RodzajReplika

Premiera strojów od Mafro miała miejsce z początkiem października 2018 roku. Zastąpił on włoską firmę Errea. Mimo że nowe trykoty były wypuszczone z myślą o roku 2019, to jeszcze w październiku i listopadzie Uganda zagrała 3 mecze kwalifikacyjne do Pucharu Narodów Afryki w Egipcie. Były to trzy zwycięstwa: 2:0 i 3:0 nad Lesotho oraz 1:0 z Wyspami Zielonego Przylądka. Biorąc pod uwagę fakt, że we wcześniejszych dwóch meczach zdobyli 4 punkty, to po pięciu z sześciu meczów mieli ich aż 13. Bez względu na wynik ostatniego spotkania wygrali zatem swoją grupę eliminacyjną zyskując bilet do Egiptu. Udany debiut nowych strojów, czyż nie?

PNA 2019 miał miejsce w czerwcu. Uganda trafiła do grupy A, więc razem z gospodarzem turnieju. Grali z nimi ostatni mecz, który przegrali 0:2. Jednak w dwóch pierwszych spotkaniach zdobyli 4 punkty, co dało im drugie miejsce i awans do fazy pucharowej – pokonali 2:0 Demokratyczną Republikę Konga oraz zremisowali 1:1 z Zimbabwe. W 1/8 finału trafili na Senegal, który wygrał 1:0 po bramce Sadio Mane.

Jeszcze w tym samym roku rozpoczęły się kwalifikacje do Pucharu Narodów Afryki w 2021 roku. Ze względu na pandemię rozciągnęły się one na lata 2019-2021, a w każdym roku rozgrywano 2 mecze. Grupa tak jak poprzednio składała się z 4 zespołów, a awans zapewniało zajęcie dwóch pierwszych miejsc. Uganda dobrze weszła w eliminacje, bo najpierw bezbramkowo zremisowali z Burkiną Faso, a następnie pokonali 2:0 reprezentację Mali.

Rozczarowanie przyszło w 2020 roku. Z powodu pandemii, poza dwoma meczami eliminacyjnymi nie rozegrano żadnych innych oficjalnych spotkań. Trzecim rywalem był dostarczyciel punktów – Sudan Południowy. W pierwszym meczu Uganda wygrała 1:0, ale w drugim, który był rozgrywany 4 dni później, wynik się odwrócił. Były to jedyne punkty zdobyte przez Sudan Południowy w tych eliminacjach. Uganda straciła 3 punkty, których brakło im w 2021 roku do awansu na turniej.

Żywot tej koszulki dobiegł końca w połowie stycznia 2021, gdy reprezentację zaczęło ubierać Umbro. Nie wiem dlaczego, ale mi się ten model bardzo spodobał. W szczególności kręty wielokolorowy pas wychodzący z kołnierza. Wraz z czerwienią koszulki nawiązuje on bezpośrednio do kolorów Ugandy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962