2012/13 Away

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaUdinese Calcio
Sezon2012/13
ModelAway
ProducentLegea
Numer kat.UDI82
RodzajReplika

Wyjazdowa koszulka z sezonu, w którym Udinese grało naprawdę fajną piłkę. Rok wcześniej zajęli 3 miejsce w Serie A, dzięki czemu sezon 12/13 rozpoczęli od eliminacji do Ligi Mistrzów ze Sportingiem Braga. Po dwóch remisach 1:1 oraz braku rozstrzygnięcia w dogrywce, o awansie przesądziły rzuty karne, które 5:4 wygrała drużyna z Portugalii. Udinese powędrowało więc do Ligi Europy. „Zebrette” nie podbili Europy, gdyż zajęli ostatnią czwartą lokatę w grupie, a jedyne zwycięstwo jakie odnieśli było na… Anfield, gdzie ograli Liverpool 3:2.

W Serie A nie poszło najgorzej, gdyż Udinese uplasowało się na 5 pozycji, bezpośrednio przed Romą i Lazio, dzięki czemu zapewnili sobie eliminacje do Ligi Europy w kolejnym sezonie.

Sama koszulka to dość dziwne połączenie stonowanego niebieskiego koloru z… tylko kobiety będą potrafiły nazwać te jasne bijące po oczach wstawki. Na uwagę zasługuje wykonanie herbu, które jest naprawdę nietypowe – herb jest klejony, ale wygląda jakby był lekko wyblaknięty, pomimo iż nie jest. Do tego tło herbu w jego centrum pięknie się mieni i daje ogromny kontrast, bo jest naprawdę żywym srebrnym kolorem. To wykonanie jest po prostu ciekawe 🙂

Dlaczego jeszcze warto mieć Udinese z sezonu 2012/13 w swojej kolekcji? Swoje pierwsze kroki w Serie A stawiał młody obiecujący polski pomocnik – Piotr Zieliński. Polak wystąpił w 7 meczach. Na boisku spędził 318 minut i zaliczył dwie asysty. Toż to jest majstarsztyk dla mnie, aby posiadać trykot który objawiał światu jednego z najlepszych polskich pomocników w swoim czasie, o ile nie najlepszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *