ModelHome
ProducentUmbro
Numer kat.73823U-JHX
RodzajReplika

Gdy tylko spojrz臋 na t臋 koszulk臋, od razu mam banana na twarzy 馃檪 Pami臋tasz co si臋 w niej wydarzy艂o? W艂a艣nie w tym modelu Zlatan Ibrahimovi膰 postanowi艂 po raz kolejny zaszokowa膰 艣wiat strzelaj膮c bramk臋 przewrotk膮 zza pola karnego! Jest 14 listopada 2012 roku. Towarzyskie spotkanie z Angli膮. Szwecja prowadzi 3:2, a pot臋偶ny Szwed ma ju偶 na koncie hat-tricka. Rozpocz膮艂 si臋 doliczony czas gry, dalekie wybicie Szwed贸w. Przed pole karne wyszed艂 Joe Hart i wybi艂 pi艂k臋 g艂贸wk膮. Zanim pi艂ka zd膮偶y艂a spa艣膰 na ziemi臋, dopad艂 do niej Ibra i zrobi艂 co艣, czego nikt si臋 nie spodziewa艂. Wykona艂 jedn膮 z naj艂adniejszych przewrotek jakie widzia艂em, a pi艂ka po kilku sekundach zatrzepota艂a w siatce. Szwecja 4:2 Anglia, lub… Ibrahimovi膰 4:2 Anglia. Gol by艂 na tyle spektakularny, 偶e zosta艂 nominowany do nagrody Puskasa – wyr贸偶nienie przyznawane za naj艂adniejsz膮 bramk臋 na 艣wiecie. Oczywi艣cie Szwed ten plebiscyt wygra艂. Je艣li omin臋艂a Ci臋 ta bramka, to koniecznie j膮 zobacz, bo warto. Pad艂a ona w艂a艣nie w tym modelu koszulki 馃檪

Kolejny 艣wietny pow贸d, dla kt贸rego warto mie膰 ten trykot, to obecno艣膰 Szwecji podczas EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Fakt, 偶e Szwedzi trafili do trudnej grupy sprawi艂, 偶e z niej nie wyszli. Przegrali swoje dwa pierwsze spotkania – 1:2 z Ukrain膮 oraz 2:3 z Angli膮. W ostatnim meczu nieoczekiwanie pokonali Francj臋 2:0.

Jak widzisz na metce, ten trykot by艂 planowany na lata 2012/13, a ja go opisa艂em jako tylko 2012 rok. Dlaczego? Szwedzka federacja nie przed艂u偶y艂a umowy z Umbro, kt贸ra ko艅czy艂a si臋 wraz z rokiem 2012. Od 1 stycznia 2013 oficjalnym dostawc膮 stroj贸w zosta艂 Adidas, w kt贸rego to koszulkach Szwedzi wyst膮pili ju偶 w pierwszym meczu nowego roku – 23 stycznia przeciwko Korei P贸艂nocnej.

W 2012 roku Szwecja rozpocz臋艂a eliminacje do M艢 2014 w Brazylii. Zd膮偶yli rozegra膰 3 spotkania. Pierwsze z nich by艂o naj艂atwiejsze, bo o ile na papierze 2:0 z Kazachstanem nie wygl膮da najgorzej, o tyle druga bramka pad艂a dopiero na sam koniec meczu. Drugim rywalem by艂y Wyspy Owcze, wi臋c teoretycznie 艂atwiejszy rywal, ale… Szwedzi musieli goni膰 wynik. Ostatecznie z 0:1 zdo艂ali wygra膰 2:1. Jednak to by艂 przedsmak prawdziwego comebacku. Trzecie spotkanie by艂o w Niemczech. Do przerwy g艂adkie 3:0 dla gospodarzy. W 55 minucie podwy偶szenie na 4:0. Gdy Niemcy dopisali sobie 3 punkty, Szwedzi rozpocz臋li pogo艅. W 62. minucie impuls da艂 Ibrahimovi膰. Dwie minuty p贸藕niej trafi艂 Lustig. Nast臋pnych 12 minut przynios艂o bramk臋 Elmandera i niekt贸rzy zaczynali si臋ga膰 po gumki. I s艂usznie, bo w 93. minucie meczu p贸艂wolejem z centralnej cz臋艣ci pola karnego pi艂k臋 do siatki wpakowa艂 Rasmus Elm. C贸偶 to by艂 za mecz i powr贸t Szwecji do gry. Oczywi艣cie, bo nie mog艂oby by膰 inaczej, zagrali wtedy w tym domowym trykocie 馃槈