2020 Away

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaSzwajcaria
Sezon2020
ModelAway
ProducentPuma
Numer kat.756478-04
RodzajReplika

To miał być wyjazdowy trykot Szwajcarów na EURO 2020, ale… nie doczekał się tego turnieju. W listopadzie 2019 roku Puma przedstawiła nowy komplet strojów, który kibice mogli obejrzeć w ostatnich meczach eliminacyjnych. Ta wyjazdówka zadebiutowała w ostatnim meczu tamtego roku – wyjazdowym spotkaniu przeciwko Gibraltarowi. Szwajcarzy wygrali 6:1.

Muszę przyznać, że Puma świetnie przemyślała projekt tego trykotu. Cztery linie, każda w innym kolorze, symbolizują cztery obowiązujące języki urzędowe w Szwajcarii – niemiecki, francuski, włoski oraz romansz. Zapewne pierwszy raz słyszysz o tym ostatnim, co? To język wywodzący się z łaciny. Używa go około 0,5% populacji Szwajcarii, więc jest najrzadszym z całej czwórki. Kolorowe linie przecinając się wzajemnie, jako jedność tworzą krajobraz gór, a więc dokładnie to z czym ten kraj jest kojarzony. Pomyślane idealnie! 🙂

Mistrzostwa Europy zostały przełożone na 2021 rok ze względu na pandemię COVID-19. Jesienią 2020 roku rozegrano Ligę Narodów i tam kibice mogli podziwiać ten projekt. Szwajcaria grała w najwyższej dywizji będąc w grupie z Hiszpanią, Niemcami oraz Ukrainą. Po pięciu meczach mieli 3 punkty z trzech remisów. Zajmowali ostatnią lokatę i… w ostatnim spotkaniu otrzymali walkower. UEFA przyznała zwycięstwo 3:0 nad Ukrainą, która nie była w stanie rozegrać meczu ze względu na zbyt dużą liczę zakażeń koronawirusem. W ten sposób Szwajcaria wyrównała się punktami z Ukrainą – obie ekipy mieli ich po 6. Jednak to Szwajcaria zajęła 3 miejsce utrzymując się dywizji A.

W kwietniu 2021 roku Puma przygotowała nowy projekt wyjazdowej koszulki dla Szwajcarii. W zasadzie nie wiadomo dlaczego, gdyż większość reprezentacji pojechała na turniej w strojach, w których mieli wystąpić rok wcześniej. Ten model w 2021 roku nie pojawił się już na boisku. Mogę go więc opisać jako obowiązujący w 2020 roku.

Ładny i ciekawy projekt, z niecodzienną historią przez którą ominął go turniej, a w dodatku wziął udział w nietypowym utrzymaniu się w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Tak jak Szwajcaria w ostatnich latach kojarzyła się raczej z dość nudną i monotonną piłką, tak podczas żywota tego modelu działo się naprawdę wiele. Dlatego postanowiłem go złapać do kolekcji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *