2006/07 Third

1
2
3
4
5
6
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaSzwajcaria
Sezon2006/07
ModelThird
ProducentPuma
Numer kat.733389-01
RodzajReplika

Niezwykle rzadki model, który został przygotowany dla Szwajcarii na lata 2006/07, a więc na czas przygotowywania się do Mistrzostw Europy, których byli współgospodarzem. Drugim państwem w którym odbył się turniej byłą Austria. Jak się finalnie okazało, ten trykot został użyty tylko w jednym spotkaniu. Właśnie przeciwko Austrii. Organizatorzy najbliższej imprezy spotkali się 11 października 2006 roku.

Szwajcaria zaszokowała miłośników piłkarskich trykotów, gdyż nikt nie spodziewał się, że porzucą swoje barwy czerwieni i bieli. Tymczasem zrobili to na rzecz tego, jak to określiła Puma, złota. Zdarzyło się to po raz pierwszy od wielu lat.

Gospodarzem meczu była Austria. I to właśni oni odnieśli zwycięstwo 2:1. Dla Austriaków gole strzelili Roland Linz oraz Sanel Kuljić. Po szwajcarskiej stronie listy strzelców bramką honorową zapiał się Marco Streller. I tyle widziano tę koszulkę. W 2007 roku, choć wciąż widniała jako oficjalny trykot, Szwajcaria nie porzuciła już swoich naturalnych barw. Stąd też jego wyjątkowość – 1 mecz i to jeszcze przeciwko współorganizatorowi turnieju.

Gdy wziąłem ją do ręki, byłem nieco zaskoczony i zdziwiony jej jakością. Nie na plus. Powiedziałbym, że jak na Pumę, jej wykonanie jest poniżej przeciętnej. W szczególności dziwnie i niedbale wydaje się być wykonany kołnierz. Nie wiem czy był to zamierzony efekt, ale cięcia nie są idealnie równe i proste. Widziałem kilkanaście sztuk tego modelu, jak nie więcej, i we wszystkich było to samo. Nie jest to więc wada jednego egzemplarza. Cóż, nadaje to pewnego smaku i kolorytu pod względem kolekcjonerskim, gdyż jeśli nawet potraktuje się to jako wpadkę, to nie zdarzają się one często. Ja bardzo cieszę się, że mogłem zdobyć jeden z najrzadszych modeli reprezentacji Szwajcarii 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *