2016/17 GK 2

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaSzkocja
Sezon2016/17
ModelGK
ProducentAdidas
Numer kat.S29442
RodzajMeczowa

Meczowa wersja koszulki bramkarskiej z okresu eliminacji Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku. I to meczówka pełną gębą, bo Adidas podarował nawet pady w rękawach, które umieszczone są w specjalnych kieszonkach! Możesz je zobaczyć na zdjęciach w galerii 😉

Eliminacje dla Szkotów były bardzo pechowe. W grupie rywalizowali z Anglią, Słowacją, Słowenią, Litwą i Maltą. Finalnie, po 10 kolejkach, Szkocja miała na koncie 5 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki, co dało 18 punktów. Taką samą liczbę oczek uzbierali Słowacy, którzy jednak mieli lepszy bilans bramkowy, bo 17:7 przy 17:12 u Szkotów. W efekcie Słowacy uplasowali się na drugim miejscu, a Szkocja była skazana na kontynuację passy bez udziału na wielkim turnieju od Mistrzostw Świata we Francji w 1998 roku.

Choć prawdę mówiąc, Szkoci przegrali drugie miejsce w grupie na samym finiszu. W październiku mieli zagrać ze Słowacją i Słowenią. Sytuacja nie była rewelacyjna, bo byli o punkt za Słowakami. Musieli więc z nimi wygrać, co nie było takie proste, bo w pierwszym spotkaniu ulegli aż 0:3. Jednak po bramce samobójczej Martina Skretela w 89. minucie meczu, wyszarpali bardzo cenne 3 punkty!

Wszystko zatem miało rozstrzygnąć się w ostatniej kolejce, gdzie Szkoci jechali do Słowenii, która o nic nie walczyła. Zaś Słowacja grała u siebie z Maltą, więc można było w ciemno dopisać 3 punkty gospodarzom. To oznaczało, że Szkocja potrzebowała zwycięstwa, bo przy remisie zrówna się punktami ze Słowacją, od której miała gorszy bilans. Do przerwy wszystko się dobrze układało, bo prowadzili 1:0, jednak w drugiej połowie Roman Bezjak w 20 minut dwa razy trafił do siatki rywala i zrobiło się 1:2. Szkoci, mimo heroicznej walki, zdołali tylko wyrównać w 87. minucie. Końcowy wynik 2:2 i trzecie miejsce w grupie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962