2015/19 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaSurinam
Sezon2015/19
ModelHome
ProducentKlupp
Numer kat.n/a
RodzajReplika

Bardzo ładna koszulka Surinamu. Subtelne wkomponowanie gwiazd, która widnieje w centralnej części flagi kraju, dało naprawdę bardzo fajny efekt. Jednak to nie jedyna cecha, która nadaje smaku. Duży klasyczny kołnierz to także nic innego jak odniesienie do flagi. W tym samym koncepcie wykończono rękawy. Natomiast sama flaga w swoim klasycznym kształcie znalazła swoje miejsce jako naszywka na dolnej taśmie.

Klupp został sponsorem Surinamu w czerwcu 2015 roku. Tuż przed rozpoczęciem kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w 2018 roku. Z racji, że byli jedną ze słabszych reprezentacji strefy CONCACAF, musieli grać pre-eliminacje do fazy grupowej. Trafili na Nikaraguę i… 0:1 na wyjeździe oraz 1:3 przed własną publicznością zakończyły szanse wyjazdu na mundial.

Z ciekawszych wydarzeń, jakie miały miejsce w tym modelu, wyróżniłbym powstanie i pierwszą edycję Ligi Narodów. Podział na dywizje nastąpił w skutek… stworzenia jednej wielkiej tabeli, która zawierała większość reprezentacji strefy CONCACAF. Każdy zespół rozegrał po 4 mecze. W tym wydarzeniu nie grali tylko najlepsi, czyli kilka najwyżej notowanych zespołów jak USA, Meksyk itd.

Surinam zagrał z Dominiką (0:0), Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi (5:0), Jamajką (1:2) oraz Saint Kitts i Nevis (2:0). Zdobyte 7 punktów dało 12 z 34 miejsc, co przełożyło się na przydział do dywizji B.

W 2019 roku, czyli ostatnim jeżeli chodzi o żywot tego trykotu, rozegrana została pierwsza edycja Ligi Narodów. Surinam został wylosowany do grupy D, w której zmierzył się z Dominiką (2:1, 4:0), Nikaraguą (6:0, 2:1) oraz z Saint Vincent i Grenadynami (2:2, 0:1). Trzynaście punktów dało… pierwsze miejsce w grupie! Drużyna przez tych kilka lat wykonała spory skok jakościowy.

Zwycięstwo w grupie Ligi Narodów to nie tylko awans do dywizji A w kolejnej edycji. Z racji, że w 2020 roku nie rozegrano żadnych meczów, ponieważ na świecie szalała pandemia COVID-19, zwycięzcy grup w dywizji B uzyskali bezpośredni awans do Gold Cup. Dla reprezentacji Surinamu był to historyczny wyczyn, bowiem nigdy wcześniej nie zagrali na turnieju tej rangi.

Miło jest dorzucić do kolekcji kolejny kraj z naprawdę ładnym wizualnie projektem, a w dodatku z wielką historią dla tego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962