2003/05 Home

1
2
3
4
5
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaSerbia i Czarnogóra
Sezon2003/04
2004/05
ModelHome
ProducentLotto
Numer kat.F3210
RodzajReplika

Serbia i Czarnogóra zadebiutowała w tych koszulkach 3 czerwca 2003 roku w towarzyskim meczu przeciwko Anglii. W związku z tym cała jesień, czyli 6 z 8 meczów kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2004 była rozegrana w tym trykocie. Cała eliminacje zawalili meczami z… najsłabszym w grupie Azerbejdżanem. Ta reprezentacja zdobyła tylko 4 punkty i wszystkie były z Serbią i Czarnogórą. Najpierw padł remis 2:2, a w rewanżu Azerowie wygrali 2:1. Gdyby drużyna noszące te koszulki nie straciła 5 punktów w zasadzie z niczego, to mieliby ich tyle samo co Włosi, którzy wygrali grupę. A tak zajęli 3 miejsce, gdyż drugą lokatę zajęła Walia z dorobkiem 13 punktów.

W dwóch kolejnych latach brali udział w kwalifikacjach na mundial w Niemczech i nie popełnili już takiego błędu – z najsłabszymi zespołami, czyli San Marino i Litwą zdobyli komplet punktów. Do tego dorzucili dwa remisy z Hiszpanią, oraz po remisie i zwycięstwie z Belgią oraz Bośnią i Hercegowiną. 6 zwycięstw, 4 remisy i zero porażek pozwoliło im wygrać grupę z 22 punktami i tym samym bezpośrednio awansować na mundial w Niemczech!

Serbia i Czarnogóra w trakcie życia tego trykotu rozegrała 2 mecze towarzyskie z reprezentacją Polski. Pierwszy w 2003 roku. Wtedy ubrali właśnie ten domowy trykot. Górą byli „Biało-Czerwoni”, którzy po naprawdę ciekawym meczu wygrali 4:3. Drugi mecz odbył się w 2005 roku. Polska ponownie wygrała, tyle że tym razem 3:2. Co ciekawe, oba zespoły w tym spotkaniu założył swoje wyjazdowe koszulki – Polacy czerwone, zaś Serbia i Czarnogóra białe.

Żywot tych modeli zakończył się raz z ostatnim meczem w 2005 roku. Było to towarzyskie spotkanie przeciwko Korei Południowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *