2021/22 Away

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaSantos FC
Sezon2021/22
ModelAway
ProducentUmbro
Numer kat.984560
RodzajReplika

Santos został założony czternastego dnia czwartego miesiąca. I to właśnie 14 kwietnia 2021, czyli w 109 urodziny, Umbro zaprezentowało nowe stroje „Ryb”. Rok wcześniej premiera trykotów miała miejsce w maju, więc fajnie że tym razem ktoś wpadł na pomysł, aby przenieść to wydarzenie na ten specjalny dla klubu dzień.

Trwały wtedy rozgrywki ligi stanowej, do której Santos podszedł na dużym dystansie. Choć byli jedną z czołowych ekip w Brazylii i na poziomie krajowym grali w Serie A, to w stanówce nie walczyli o najwyższe cele. Liga została podzielona na czterozespołowe grupy, z których wychodziły dwa najlepsze, a Santos… zajął 3 miejsce. Nie przeszedł więc do dalszej fazy.

Następnie w brazylijskiej elicie, zajęli 11 miejsce. Jak na nich, nie był to rewelacyjny wynik. Tym bardziej, że na arenie międzynarodowej, reprezentowali Brazylię w Copa Libertadores, a więc naszym odpowiedniku Ligi Mistrzów. Przebrnęli przez dwie rundy kwalifikacyjne i jako finaliści poprzedniej edycji, zameldowali się w fazie grupowej. Nie powtórzyli sukcesu sprzed roku, bowiem w grupie lepsi okazali się ekwadorska Barcelona oraz argentyńskie Boca Juniors. Trzecie miejsce Santosu oznaczało grę w szczebel niższych rozgrywkach – Copa Sudamericana.

W 1/8 finału pokonali w dwumeczu Independiente z Argentyny (1:0, 1:1). W ćwierćfinale spotkali się z paragwajskim Libertad. Dwumecz to 2:2, ale to drużyna przeciwna miała jedną bramkę na wyjeździe. Dzięki obowiązującej zasadzie bramek wyjazdowych, to właśnie oni weszli do półfinału.

W Pucharze Brazylii zawodnicy Santosu dotarli do najlepszej ósemki. Tam spotkali się z inną drużyną z Serie A – Athletico Paranaense. Przegrali oba mecze po 0:1 kończąc swój udział w rozgrywkach.

Co do samego trykotu, jest to ta dobra strona Umbro, którą doskonale znamy. Czarne pasy mają na sobie delikatną strukturę błyskawic, które urozmaicają trykot, dzięki czemu nie jest to zwyczajnie nudny pasiak. Herb, mimo haftu, ma detale na rewelacyjnym poziomie. W dolnej części koszulki znajduje się tłoczenie SFC, co jest skrótem od Santos FC. Całość zdobią dwa logotypy Umbro, które są w mocno kontrastującym żółtym kolorze. Z początku nie do końca mi to grało, jednak dwie gwiazdki nad herbem także są tego koloru i po połączeniu tych faktów, spodobał mi się ten zabieg.

Plecki natomiast są wentylowane, jakby to była meczówka. Szkoda, że Umbro nie opisało jej jako meczowej, ponieważ… prawdopodobnie istniał tylko jeden rodzaj koszulek i zawodnicy grali właśnie w takich modelach. Ale, jeżeli sam producent nie opisał swojego produktu jako wersja meczowa, to kim ja jestem, aby to robić? ;p Dlatego oznaczyłem ją jako replikę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962