2017/18 Away

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaSalwador
Sezon2017/18
ModelAway
ProducentUmbro
Numer kat.UUM1S5ES01
RodzajReplika

Piękny okaz! Umbro stworzyło dedykowany projekt oparty o kulturę tego dość małego kraju. Nawiązuje on do przeszłości jaka działa się na terenach Salwadoru. Zaprezentowana grafika wygląda jak runy majów, których plemiona rdzennie zamieszkiwały tereny tego państwa.

Co ciekawsze, wzór tak się ułożył, że można w nim dostrzec… motor! Lub jak kto woli, wersję eko – rower. Oczywiście nie sugeruję istnienia tego przedmiotu w czasach do których grafika się odnosi, ale jest to całkiem ciekawy zbieg okoliczności. Też to widzisz? ;p

Na wyróżnienie zasługuje także fakt, że historycznym wzorem zostały pokryte także plecy. Zazwyczaj projektanci pozostawiają je jednolite, a tutaj miła niespodzianka. Umbro postanowiło pokryć je cząstką kultury Salwadoru.

Trykoty debiutowały w 2017 roku. Oficjalna prezentacja miała miejsce przed Gold Cup. Wtedy to świat dowiedział się, że reprezentację na turniej ubierze nikt inny, jak właśnie Umbro.

Grupa nie był łatwa. Na start przyszło się zmierzyć z Meksykiem. Porażka 1:3 nie była zaskoczeniem. Następnie Salwadorczycy wygrali 2:0 z Curacao. W ostatnim meczu zremisowali 1:1 z Jamajką. Dorobek czterech punktów dał im trzecie miejsce w grupie, które to dało awans do ćwierćfinału. Tam spotkali się z gospodarzami, a jak się następnie okazało, triumfatorami turnieju: USA. Amerykanie wygrali 2:0.

Poza meczami towarzyskimi, trykot wziął udział w dość ciekawych rozgrywkach. Było to coś w stylu eliminacji do pierwszej edycji Ligi Narodów. Jednak nie miało na celu zakwalifikowanie się do tych rozgrywek, ponieważ brały w nich udział wszystkie zespoły. Zadaniem tego turnieju było przyporządkowanie drużyn do odpowiednich dywizji. Tak oto w 2018 roku strefa CONCACAF została ułożona w jedną dużą tabelę, w której każdy rozegrał po 4 mecze. Salwador wygrywając 3 z nich został przydzielony do dywizji B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962