2018/19 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaRosja
Sezon2018/19
ModelHome
ProducentAdidas
Numer kat.BR9055
RodzajReplika

Koszulki gospodarzy imprez piłkarskich są zawsze w cenie wśród kolekcjonerów. Nie na co dzień zdarza się zorganizować mundial. Ba! Nie każdy na świecie ma szansę być gospodarzem największej na świecie imprezy, a Rosja właśnie w tych trykotach gościła najlepsze reprezentacje na Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Gospodarze na turnieju spisali się rewelacyjnie. W meczu otwarcia rozbili Arabię Saudyjską 5:0, później pokonali Egipt 3:1 i w ostatnim meczu w grupie A ulegli Urugwajowi 0:3. Dało im to pierwszy w historii awans z fazy grupowej, jako Rosji (nie licząc ZSRR).

W 1/8 finału trafili na Hiszpanów, gdzie oczywiście nie byli faworytami. Jednak Hiszpanie mieli swoje problemy, gdyż tuż przed turniejem stracili swojego selekcjonera. Czerczesow rewelacyjnie przygotował swój zespół pod względem taktycznym. Rosjanie nie zagrali pięknej piłki, ale skuteczną. Dzięki temu finalnym rezultatem było 1:1 i o awansie decydował konkurs rzutów karnych, który… Rosja wygrała 4:3! W ćwierćfinale czekała późniejsza rewelacja turnieju i wicemistrzowie, Chorwacja. Rosjanie rozbudzili apetyty pokonując Hiszpanów i liczyli na awans. Ponownie zagrali skuteczny futbol. 1:1 po regulaminowym czasie gry, 2:2 po dogrywce i tym razem to Chorwaci wyszli zwycięsko z serii rzutów karnych. Mimo wszystko ćwierćfinał był dla Rosjan dużym, żeby nie napisać, historycznym osiągnięciem.

W tym trykocie wiele się działo, gdyż jeszcze w 2018 roku Rosjanie używali jej w Lidze Narodów. Grali w dywizji B i trafili do grupy 2 wraz ze Szwecją i Turcją. Co prawda, w czterech meczach zdobyli tyle samo punktów co Szwedzi, czyli 7, ale przegrali z nimi gorszym bilansem bramek i spotkań bezpośrednich. Walka toczyła się aż do ostatniej kolejki, gdzie Szwecja na własnym terenie wygrała 2:0 i tym samym wyprzedziła Rosjan.

Rok 2019 to czas kwalifikacji do EURO 2020. Rosja rywalizowała w grupie I, gdzie zajęła 2 miejsce. Na 10 meczów wygrali 8, a do tego strzelili aż 33 bramki, tracąc zaledwie 8. Podczas kwalifikacji uznali tylko wyższość Belgów, którzy okazali się bezkonkurencyjni i zdobyli komplet zwycięstw.

Design tej koszulki nie jest przypadkowy. Adidas chciał w jakiś specjalny sposób podkreślić ważność organizowania mundialu, co się bardzo chwali. Projektanci cofnęli się do 1988 roku, gdzie ZSRR na Letnich Igrzyskach Olimpijskich sięgnął po złoto i zrobił to… w bardzo podobnych koszulkach jak ta. Niemiecki producent lekko odświeżył design, aby nadać mu bardziej współczesnego wyglądu i dostosować krój do panującej mody, jednak ogólny wygląd i zamysł został ten sam 👏👏👏

Osobiście bardzo lubię gdy starym klasycznym koszulkom, które dla danego kraju mają znaczenie lub wiążą się z nimi jakieś historyczne osiągnięcia, odświeża się, nadaje współczesnych kształtów, a potem ubiera się w nie piłkarzy i… to jest właśnie jedna z takich koszulek. Po prostu, warto ją mieć! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962