ModelHome
ProducentAdidas
Numer kat.S12652
RodzajReplika

W tym sezonie Real Madryt rozpoczął swój marsz ku niemożliwemu, a ta domowa koszulka zapisała się jako pierwsza z trzech, które pod rząd wygrały Ligę Mistrzów. Droga do finału nie była łatwa. Już w fazie grupowej „Królewscy musieli” rywalizować z Paris Saint-Germain. W Paryżu padł bezbramkowy remis, jednak u siebie zdołali wygrać 1:0. Dwójka pozostałych rywali to Szachtar Donieck (4:0 oraz 4:3) i Malmo FF (2:0 oraz 8:0).

Kolejna ciężka przeprawa to ćwierćfinał z Wolfsburgiem. Raczej mało kto się spodziewał, że niemiecki zespół będzie w stanie wygrać z Realem 2:0. Jednak w składzie „Królewskich” był zawodnik, który uwielbiał dokonywać rzeczy trudnych, trudniejszych i niemożliwych. Mówię oczywiście o Cristiano Ronaldo, który strzelił hat-tricka, a jego zespół wygrał 3:0, awansując tym samym do półfinału. Tam czekał rywal z wyższej półki – Manchester City, w który wpompowano setki milionów funtów. Pierwszy mecz na stadionie rywala i bezbramkowy remis. W rewanżu domowa koszulka znów przyniosła szczęście, gdyż wygrali 1:0.

W finale byliśmy świadkami derbów Madrytu, w których spotkały się dwa największe kluby z tamtego miasta – Real oraz Atletico. Oba zespoły wystąpiły w swoich domowych koszulkach. Do przerwy, po bramce Sergio Ramosa, górą był Real Madryt. Jednak w 79. minucie wyrównującą bramkę zdobył Yannick Carrasco. Dogrywka nie przyniosła bramek, a więc o tytule decydowała seria rzutów karnych. Pierwsze 3 kolejki były bezbłędne w wykonaniu obu drużyn. W czwartej Sergio Ramos trafił, ale Juanfran nie. Zrobiło się 4:3 i do piłki podchodził nikt inny jak Cristiano Ronaldo. Portugalczyk potrafił brać ciężar na swoje barki i… trafił! 5:3. Takim wynikiem zakończyły się rzuty karne, a Real Madryt zdobył pierwszy z, jak się później okazało, trzech tytułów z rzędu. Dokładnie w tym domowym trykocie 🙂

Tamten sezon Ligi Mistrzów należał również indywidualnie do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdobył rekordową liczbę bramek w jednej edycji – 16.

W sezonie ligowym walka o mistrzostwo toczyła się pomiędzy trzema zespołami – Atletico, Barceloną i Realem. Dystans między tymi zespołami utrzymywał się w granicy 3 punktów, a więc do ostatniej kolejki każda z drużyn miała szansę na zdobycie tytułu. Finalnie sezon zakończył się zwycięstwem Barcelony z 91 punktami. Drugi był Real Madryt mając 90 punktów, a trzecie Atletico, które zgromadziło 88 oczek.