2019/20 Third

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaRC Lens
Sezon2019/20
ModelThird
ProducentMacron
Numer kat.58016745
RodzajMeczowa

Wiązany kołnierz kilkadziesiąt lat po tym, gdy one był w modzie, to element prowadzący do jednej myśli – muszę to mieć! Uwielbiam tę cechę. To jest jedno z najlepszych nawiązań do retro modeli, jakie istnieje. Za każdym razem gdy widzę sznureczek w kołnierzu, od razu mi się micha śmieje 🙂

Pięknie wygląda ten trykot. Kołnierz jest nad wyraz duży i klasyczny. Taki jak powinien być, jeśli ma nawiązywać do końcówki XX wieku. Do tego wykończenie rękawów taśmą w dwóch kolorach – podstawowych barwach klubu. Materiał na froncie posiada delikatne pionowe paski, aby po raz kolejny nawiązać do klasyki. I tylko nowoczesne logo Macrona na pierwszy rzut oka krzyczy – halooo, nie pochodzę z lat 90-tych. I to jest właśnie piękne. Tylko krój i detale zdradzają, że koszulka nie pochodzi z dość odległej przeszłości, tylko z roku 2019.

Jakby tego było mało, ten model trafił na sezon, który został przerwany przez pandemię COVID-19. Pierwszy taki od czasów II Wojny Światowej. Jest to jego kolejnym atutem, gdyż jak widzisz, takie sytuacje działy się niezwykle rzadko. Rozegrano wtedy 28 z 38 kolejek. Ostatnia miała miejsce na początku marca. Co ciekawe, zamykał ją mecz RC Lens. Wygrany 1:0 przeciwko US Orleans. Zwycięską bramkę zdobył Florian Sotoca.

Jak się po kilku miesiącach okazało, był to gol na wagę awansu do Ligue 1! Dzięki niemu RC Lens awansowało na pozycję wicelidera. Sezon nie został wznowiony, a tabela Ligue 2 została zatwierdzona w takiej formie, w jakiej pozostała po 28 kolejce. Wszystkie drużyny miały rozegrane równą ilość meczów, więc nie było potrzeby stosowania średniej ilości punktów na mecz, gdyż to by niczego nie zmieniło. W ten sposób RC Lens awansowało do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Piękny projekt, niecodzienna historia związana z pandemią i przerwaniem sezonu, a na końcu jeszcze awans. Nie potrafię sobie odmawiać takich nośników historii 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *