2012/13 Away

1
2
3
4
5
6
7
8
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaRangers FC
Sezon2012/13
ModelAway
ProducentUmbro
Numer kat.73988U
RodzajReplika

Jeden z najlepszych klubów w Szkocji, który nie tak dawno trzykrotnie z rzędu wygrywał mistrzostwo kraju i grał na europejskiej arenie, wpadł w poważne kłopoty finansowe. Źle zaczęło dziać się już w sezonie 2011/12, gdzie broniący tytułu „The Gers” dali wyprzedzić się Celticowi aż o 20 punktów. Źródłem kłopotów były problemy finansowe, które okazały się nie do przeskoczenia. W 2012 roku Rangersi zostali zdegradowani ze szkockiej Premiership i zamiast znów myśleć o tytule mistrzowskim czy o grze z takimi zespołami jak Manchester United, byli zmuszeni odnaleźć się w zupełnie innej rzeczywistości. Sezon 2012/13 Rangers spędziło na… czwartym poziomie rozgrywkowym! Była to wielka zmiana nie tylko dla tego zespołu, ale również dla całej szkockiej piłki, która straciła jeden z najsilniejszych zespołów, a tym samym pozycja ligi szkockiej w Europie znacznie straciła na wartości.

Aby utrzymać klub przy życiu i uniknąć rozwiązania, poczyniono wiele prac i zmian. Utworzono nowe spółki, które przejęły władzę i musiały zobowiązać się między innymi do spłaty długów. Złożono również prośbę o przyjęcie zespołu z powrotem w szeregi szkockiej piłki. Tam znów postawiono szereg warunków, na które zarząd musiał się zgodzić, między innymi na roczny zakaz transferowy. Finalnie udało się uratować klub, bez jego rozwiązania i uzyskać licencję do gry na najniższym poziomie rozgrywkowym w Szkocji – Third Division.

Rangers FC oczywiście bez większego problemu wygrało tamte rozgrywki, uzyskując bezpośredni awans na trzeci poziom. Zdobyli 83 punkty – aż o 24 oczka więcej, niż drugi w stawce Peterhead FC. Jednak zespół był w na tyle dużym kryzysie, że oprócz tego nie udało mu się nic wygrać. We wszystkich szkockich pucharach nie doszli nawet do półfinału.

Ten trykot to świadek tej historii. To standardowa wyjazdówka, która zawiera w sobie wszystkie podstawowe kolory klubu – niebieski, biały i czerwony. Warto ją posiadać jako świadka tej smutnej historii związanej z degradacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025