2006/07 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaPortugalia
Sezon2006/07
ModelHome
ProducentNike
Numer kat.119265-630
RodzajReplika

Portugalczycy byli w gazie. Aktualni wicemistrzowie Europy, którzy wywalczyli to miano na organizowanych przez siebie Mistrzostwach Europy w 2004 roku, nie zwalniali tempa i byli w szerokim gronie faworytów turnieju w Niemczech.

Rywalizację w Mistrzostwach Świata zaczęli od jednobramkowej wygranej z Angolą, 1:0. Następnie 2:0 pokonali Iran, a na koniec ich łupem padł Meksyk (2:1). Z kompletem punktów zameldowali się w 1/8 finału, gdzie przeszli Holendrów. Jedyną bramkę strzelił Maniche. Ćwierćfinał był przeprawą przez Anglię. Regulaminowy czas, jak i dogrywka nie przyniosły bramek, więc o awansie do najlepszej czwórki decydowały rzuty karne. Te zakończyły się 3:1 na korzyść Portugalii. Pierwsza porażka przyszła w meczu, który decydował o awansie do finału. Bramkę z karnego zdobył Zidane i tym samym dał Francji szansę na walkę o tytuł. W meczu o brąz Portugalczycy spotkali się z gospodarzami, czyli Niemcami. Ci wykorzystali atut własnego boiska i wygrali 3:1. Ten trykot przyniósł więc Portugalii udany turniej, bo bycie wśród czterech najlepszych piłkarskich nacji świata, to niewątpliwie wynik godzien uznania.

Chciałem go mieć jeszcze z jednego powodu. Był nimi eliminacje do Mistrzostw Europy 2008. Jeśli sięgasz pamięcią do tamtych lat, to zapewne wiesz, że Portugalczycy o awans rywalizowali z Polską. W pierwszym meczu w Polsce, gdzie Portugalczycy ubrali akurat wyjazdowe trykotu, Polacy wygrali 2:1. W rewanżowym meczu, gdzie już na boisku pojawił się ten model, było 2:2. Dzięki takim wynikom, Polska skończyła grupę na pierwszym miejscu mając 28 punktów, a Portugalia na drugim z 27 oczkami. Mecze z wielką Portugalią to były wielkie emocje, więc chętnie kupiłem do kolekcji koszulkę z tamtych lat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *