1999/00 Away

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaPort Vale FC
Sezon1999/00
ModelAway
ProducentMizuno
Numer kat.n/a
RodzajReplika

Bardzo mnie w tym trykocie zaciekawiła jedna rzecz – pasy na ramionach. Składa się on z… herbów klubu! Nie jest to codzienna sytuacja, więc pomyślałem, że taki trykot warto byłoby zachować. Zdecydowana większość producentów wykorzystuje ten obszar do ulokowania swojego logo, jak chociażby w tamtych czasach często robiło to Umbro.

W tym modelu jest zaś nieco na odwrót, gdyż Mizuno swój logotyp umieściło na… całej koszulce! Tak, te ptaszki, które widzisz wytłoczone w materiale, to właśnie logo producenta. Spodziewałbym się raczej odwrotnej sytuacji, gdzie to na ramionach producent umieści swoje znaczki, a na całym trykocie „przystempluje” herb zespołu. Sam przyznaj, że to ciekawy przypadek 🙂

Model służył drużynie tylko przez jeden sezon i nie był to szczególnie udany czas dla Port Vale. Kampanię 1999/00 spędzili na zapleczu angielskiej elity i jeszcze w dodatku się z nią pożegnali. Sezon był długi, gdyż składał się z 46 kolejek, w których to zawodnicy „The Valiants” odnieśli tylko… 7 zwycięstw. Była to najmniejsza liczba wygranych meczów w lidze. Dokładając 15 remisów ich dorobek wyniósł 36 punktów. Dało to przedostatnie miejsce (Swindon Town miało tyle samo punktów, ale gorszy bilans bramkowy) i spadek na trzeci poziom rozgrywkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *