2015/18 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaParagwaj
Sezon2015/18
ModelHome
ProducentAdidas
Numer kat.AP7838
RodzajMeczowa

Był taki czas, że za każdym razem jak spoglądałem na reprezentację Paragwaju, to oni zawsze byli w tych koszulkach. Myślałem sobie – o co chodzi? Przygotowując się do tego opisu wszystko się wyjaśniło. Ten modeł służył niemalże przez 4 lata kalendarzowe!

I w sumie dobrze, bo to jeden z najładniejszych projektów, jakie Paragwaj kiedykolwiek otrzymał. Jego magia polega na przeniesieniu tego co widzisz w herbie, na czerwone pionowe pasy. Zrobiono to w tak sprytny sposób, że wygląda jak geometryczny wzór. Pomysł i wykonanie według mnie są rewelacyjne.

Tym lepiej wygląda to na tym konkretnym egzemplarzu – wersja meczowa. W dodatku niekomercyjna, co pewnie zauważyłeś, jeżeli przejrzałeś już zdjęcia w galerii. Zamiast rozmiaru widnieje tam liczba 3. Trójeczkę rzadko się widzi, bo jest to malutki rozmiar. Gdyby ją przełożyć na standardową rozmiarówkę, odpowiada ona rozmiarowi pośredniemu pomiędzy XS oraz S.

Nowe stroje dla Paragwaju zadebiutowały wraz z pierwszymi meczami w 2015 roku. Domówka ujrzała świat 1 kwietnia i nie był to żaden żart, choć… jakby mi ktoś powiedział, że będą ją używać tyle lat, to na pewno wziąłbym to za dobry kawał. Towarzyskie starcie z Meksykiem ujrzało jedną bramkę i zakończyło się zwycięstwem rywali.

Jeszcze tego samego roku rozgrywany był turniej Copa America w Chile. Paragwaj miło zaskoczył świat na tym turnieju. W fazie grupowej zremisował 2:2 z Argentyną oraz 1:1 z Urugwajem, a do tego dorzucił zwycięstwo 1:0 nad Jamajką. W ćwierćfinale spotkał się z Brazylią, z którą… również zremisował 1:1. Dogrywka nie przyniosła bramek, a o awansie decydowały karne, które Paragwajczycy wygrali 4:3! Sensacyjne wyeliminowanie brazylijskiej potęgi i remis w fazie grupowej sprawiły, że w półfinale Argentyna nie była pewniakiem. Kolejnej niespodzianki jednak nie było, bo Paragwaj polegał aż 1:6. W meczu o trzecie miejsce również przegrał 0:2 z Peru. Mimo iż nie skończyli z medalem, ich postawa dla wielu była dużym zaskoczeniem.

Jak dziwna piłka w Ameryce Południowej by nie była, kolejny turniej Copa America rozegrano już w… 2016 roku. Jego gospodarzem były Stany Zjednoczone! Paragwaj naturalnie wziął udział w turnieju i znalazł się w grupie A z Kolumbią oraz… Kostaryką i gospodarzami, USA. Tym razem odegrali taką rolę, jakiej spodziewano się rok wcześniej, czyli nie wyszli z grupy. Jedyny punkt zdobyli w bezbramkowym remisie z Kostaryką. W pozostałych meczach Kolumbia wygrała 2:1, a USA 1:0.

Rok 2015, 2016 i 2017 to również czas kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Ameryka Południowa rozgrywa je w formie jednej grupy składającej się z 10 zespołów. Pierwsze 4 jadą na mundial, zaś piąte miejsce gra baraż interkontynentalny. Paragwaj zajął 7 miejsce, co może wydawać się dość słabym wynikiem. Nie do końca tak było, gdyż stawka była mocno wyrównana, a między Paragwajem a trzecią Argentyną był zaledwie 4 punkty różnicy. Do czwartej Kolumbii zabrakło 3 punktów, więc w zasadzie jednego meczu. Paragwaj nieoczekiwanie przegrał ostatni mecz 0:1 z najsłabszą w stawce Wenezuelą, a dopiero co wygrał 2:1 z Kolumbią. Gdyby nie ten mały blamaż na sam koniec, minimum mieliby baraże.

Z racji, że zabrakło ich w Rosji, to w 2018 roku grali tylko kilka spotkań towarzyskich. Ostatni mecz w którym ten model pojawił się na boisku rozegrano 12 czerwca. Tak jak przy debiucie, tak na pożegnanie, lepszy był rywal. Japonia wygrała 4:2. Kolejny mecz miał miejsce dopiero w listopadzie i wtedy Paragwajczycy założyli na siebie nowy model koszulki. Po niemalże 4 latach. Długo tę piękność można było oglądać na boisku. Oby jeszcze dłużej, znacznie dłużej, można było ją oglądać w mojej kolekcji 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924