2019/20 Away

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaOlympique Marsylia
Sezon2019/20
ModelAway
ProducentPuma
Numer kat.756212-02
RodzajMeczowa

Wyjątkowy jest to projekt. Puma w tym modelu poszukała nawiązania do dachu stadionu, na którym drużyna z Marsylii rozgrywa swoje mecze. Patrząc z góry na ten obiekt, nie trudno jest zauważyć charakterystyczną wypukłą strukturę, którą starano się odwzorować na tej koszulce. I choć na pierwszy rzut oka ciężko mi było znaleźć podobieństwo, tak po dłuższym czasie przyglądania się zdjęciom stadionu, dojrzałem w tym projekcie imitację dachu Stade Velodrome.

Specjalny był nie tylko wygląd koszulki, ale także sezon. Choć w tym przypadku powodów do zachwytu nie było, ponieważ właśnie w sezonie 2019/20 wybuchła pandemia COVID-19. Rozgrywki zostały przerwane po raz pierwszy od czasów II Wojny Światowej. Co więcej, Francja ich nie wznowiła. Trudno tej kampanii odmówić wyjątkowości, tak jak i temu projektowi.

Co więcej, drużyny w Ligue 1 w momencie zawieszenia rozgrywek nie miały rozegranych równej liczby meczów. Francuska federacja postanowiła więc zakończyć ligę według średniej ilości punktów na mecz. Tych Olympique Marsylia miała równo 2, co dało im wicemistrzostwo kraju. Zabrzmi to dość ekscentrycznie, ale to było ich pierwsze podium od sezonu… 2012/13. Tak oto w dość specyficznych okolicznościach Marsylczycy wrócili do ścisłej elity francuskiej piłki.

Zapomniałem Ci wspomnieć, że patrzysz tutaj na niekomercyjną wersję meczową, a więc cudo wyciągnięte prosto z szatni stadionu, którego imitację dachu widzisz na tym projekcie. Mega ciekawy projekt, do tego rzadko spotykane okoliczności z przerwaniem i niedokończeniem sezonu, zostają przeze mnie zachowane w najwyższej z możliwych wersji. I jak tu się nie cieszyć? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *