2017 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaNkana FC
Sezon2017
ModelHome
ProducentMafro Sports
Numer kat.n/a
RodzajReplika

Kradzieje! Co tu się wydarzyło w herbie tego zespołu? Zamurowało mnie gdy zobaczyłem mojego ukochanego diabełka. Od razu zacząłem wyszukiwać co to za zespół i skąd on jest, że pomimo ewidentnej kradzieży symbolu Manchesteru United, wciąż istnieje.

Oczywiście, jakby inaczej, Nkana pochodzi z Afryki. Na tyle na ile udało mi się poznać ten kontynent, od razu opuściło mnie jakiekolwiek zdziwienie. Gdzie miałyby się dziać takie rzeczy, jak nie właśnie tam? Nkana FC pochodzi z Zambii. Co ciekawe, jest jednym z najlepszych klubów. Spodziewałem się raczej jakiejś trzeciej ligi. Nic bardziej mylnego. Kradzieje z Zambii są dwunastokrotnymi mistrzami kraju, a na co dzień grają w zambijskiej Premier League, czyli na najwyższym szczeblu. Wspomniane mistrzostwa symbolizują gwiazdki wokół herbu.

Patrząc na nazwę ligi, widać że chłopaki lubują się tam w angielskiej piłce. Zapewne znalazł się jakiś fan „Czerwonych Diabłów” i stwierdził, że zbuduje afrykańską potęgę pod znakiem diabła. Na wzór klubu z Manchesteru, domowe koszulki Nkany były oczywiście w kolorze czerwonym.

Sezon 2017 był rozegrany systemem rocznym. Piłkarze noszący na sobie ten model mieli rewelacyjną końcówkę. Wygrali wszystkie ligowe potyczki na finiszu. Dzięki tej passie wskoczyli na najniższy stopień podium.

Nie mogłem przepuścić takiego trykotu. Nie na co dzień zdarza się, że ktoś dosłownie kradnie element herbu innego klubu. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że to Afryka i zapewne do nikogo to nie dotarło. Tym bardziej fajnie jest poszerzyć kolekcję o taką egzotykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924