2014/15 Third

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaNewcastle United
Sezon2014/15
ModelThird
ProducentPuma
Numer kat.747086-05
RodzajMeczowa

Mega trykot! Bardzo lubię meczowe wersje ACTV od Pumy i te ich wewnętrzne „wyklejanki”, które miały sprawiać lepsze przyleganie do ciała oraz brak przesuwania się materiału. Ta koszulka jest idealnym tego przykładem. Ba! To wersja niekomercyjna, którą udało się dostać z niedostępnego normalnie miejsca jakim jest magazyn Newcastle United 🙂

Projekt tej trójki był niemałym zaskoczeniem dla wielu. Teoretycznie, projektanci odwołali się do dwóch pierwszych sezonów istnienia Premier League, gdy to „Sroki” jako alternatywny trykot posiadały zieloną koszulkę z pionowymi granatowymi paskami. W tym projekcie wykorzystano więc kolorystykę, ale nie inspirowano się aż tak samym wyglądem. Co ciekawe, ten model ciepło przyjął się wśród fanów. Mi także spodobał się swoim zupełnie niecodziennym wyglądem, jak na Newcastle. Gdy trafiła się okazja, postanowiłem go dołączyć do kolekcji.

Newcastle przyzwoicie weszło w sezon i na jego półmetku zajmowali 10 miejsce. Na 19 meczów ich bilans wynosił 7/5/7 co dało 26 punktów. Wtedy Alan Pardew postanowił odejść z St James’ Park na rzecz Crystal Palace. Od 1 stycznia 2015 roku posadę menedżera przejął John Carver. Jak się dość szybko okazało, nie był to dobry wybór. Najgorsza seria nadeszła na 11 kolejek przed końcem sezonu. Wtedy to „Sroki” przegrały 10 meczów z rzędu i dopiero w ostatnim meczu pokonały West Ham 2:0.

Ich dyspozycja w drugiej części sezonu była tak marna, że z solidnego środka tabeli poszybowali w dół na 17 lokatę, a więc tuż nad strefę spadkową. Przed ostatnim meczem wyprzedzali Hull o 2 punkty, więc gdyby przegrali po raz jedenasty z rzędu, a Hull odniosłoby zwycięstwo, Newcastle pożegnałoby się z Premier League. Carver w 19 meczach dobył tylko 13 punktów! 3 zwycięstwa, 4 remisy i 12 porażek. Solidne punktowanie pod wodzą Pardew w pierwszej części sezonu miało bardzo duży wpływ na utrzymanie się w lidze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *