2011/12 Away

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaNew York Cosmos
Sezon2011/12
ModelAway
ProducentUmbro
Numer kat.72171U
RodzajReplika

Sierpień 2010 roku. Piłka nożna w USA doznała wyjątkowego wydarzenia. Po wielu latach przerwy, do życia przywrócony został legendarny zespół – New York Cosmos. Na uznanie zasługuje sposób w jakim ożywiono tę drużynę. Prezesem honorowym został sam… Pele! Zaś dyrektorem sportowym Eric Cantona. Skąd w ogóle pomysł na legendarnego Brazylijczyka?

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii świata, a zadaniem wielu najlepszy, kończył karierę właśnie w New York Cosmos. Swoim przyjściem do USA, wypromował w tym kraju piłkę nożną, a także ściągnął do Ameryki wiele gwiazd z całego świata. W NYC grał z nim między innymi Franz Beckenbauer.

Swój ostatni mecz w karierze piłkarskiej rozegrał 1-go października 1977 roku. Było to właśnie w barwach New York Cosmos, a na sobie miał… zielony trykot. Jak on wyglądał? Bardzo podobnie, do tego który tu widzisz. Umbro chcąc uhonorować piłkarską legendę, pierwsze stroje po reaktywacji zespołu zrobiło właśnie na wzór tych z 1977 roku. W ten sposób chcieli oddać hołd Pelemu, tworząc drużynie koszulki, które przypominały te z ostatniego sezonu legendarnego Brazylijczyka.

Umbro rewelacyjnie wykonało trykoty. Prosty klasyczny wzór ze specyficznym kołnierzem. W 1977 roku kołnierz w pełni był biały z zielonym paskiem. W 2011 roku odwrócono mu kolory – kołnierz jest zielony, a jego zarys i kształt widzimy dzięki białym liniom. Miało to na celu podkreślenie w jeszcze większym stopniu klasyczności tego modelu, gdyż nie jest łatwo z dzisiejszych materiałów i krojów zrobić coś, co by żywcem wyglądało jak sprzed kilkudziesięciu lat. I tu Umbro znów zaskoczyło! Materiał jest współczesny, gdyż nie może być inny, ale… jest niesamowity! Gdyby zamknąć oczy i dotknąć, to tak jakby trzymać relikt z przeszłości. Chapeau bas dla Umbro!

New York Cosmos tych strojów używało przez dwa lata, grając w nich mecze towarzyskie i przygotowywacze przed sezonem 2013, w którym to zaczynali ligowe zmagania. Wielka szkoda, że Umbro zostało wykupione przez Nike i kolejne modele, czyli te na 2013 rok, zostały już zrobione przez amerykańskiego producenta. Trykoty z lat 2011/12 są więc jedynymi zrobionymi przez legendarne Umbro w nowej erze NYC. W dodatku jako jedyne, oddają tak dokładnie hołd tej drużynie z przeszłości. W związku z tym, są naprawdę rzadkością na rynku i bardzo się ucieszyłem, gdy poznałem ich historię, jednocześnie mogąc taki egzemplarz dołączyć do swojej kolekcji.

Na koniec słowo wyjaśnienia dlaczego opisałem ten model jako 2011/12, a nie 2010/11, mimo że na etykiecie widnieje właśnie taka data. O ile klub i jego struktury reaktywowano w 2010 roku, to na boiska wrócił dopiero w 2011. Pierwszy mecz nowego New York Cosmos miał miejsce 5 sierpnia 2011 roku. Było to towarzyskie spotkanie z Manchesterem United na Old Trafford.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962