ProducentUmbro
Numer kat.112108
RodzajReplika

Jest rok 2020 i mogę do swojej kolekcji włączyć koszulkę nieistniejącego od 5 lat klubu. To uczucie, że udało się zdobyć trykot nieistniejącego już zespołu… nawet nie wiem do czego można by to było porównać 🙂

Ba! Koszulka pochodzi z całkiem fajnego sezonu, w którym brakło odrobinę szczęścia, aby odnieść sukces. Na początku Metałurh był bardzo blisko awansu do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie Ukraińcy rozprawili się z MTZ-Ripo, potem ich łupem padł Interblock Ljubljana i w ostatniej rundzie stoczyli wyrównany bój z Austrią Wiedeń. W obu meczach padł remis 2:2. O awansie rozstrzygnęła dogrywka, gdzie w 115. minucie Sulimani odesłał drużynę z Doniecka do domu bez awansu.

Na koniec sezonu historia zatoczyła koło. Metalurh awansował do finału Pucharu Ukrainy pokonując 2:1 w półfinale późniejszego mistrza kraju, Szachtar Donieck. Rywalem o trofeum był Tavriya Simferopol. Finalny wynik 2:2 i… stracona bramka w dogrywce.

Dwa mecze, który mogły odmienić ten sezon, dwa razy 2:2 i dwa razy stracona bramka w dogrywce 🤯

Jasnym punktem drużyny był kupiony przed sezonem Henrikh Mkhitaryan, który później stał się rozpoznawalnym na całym świecie piłkarzem. Metalurh kupił Ormianina za 600 tys. €. Mkhitaryan pokazał się ze świetnej strony, zostając najlepszym strzelcem klubu z 14 bramkami we wszystkich rozgrywkach, co zaowocowało transferem do Szachtara już w sierpniu 2010 roku. Ormianim odszedł za około 4 mln €.