2020/21 Away Replika

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaManchester United
Sezon2020/21
ModelAway
ProducentAdidas
Numer kat.EE2378
RodzajReplika

Spore zamieszanie wokół tego trykotu zrobiło się już podczas pierwszych przecieków. W sieci pojawiło się sporo informacji, że to kolor zielony ma być obecny w wyjazdowej koszulce. Określano go jako „legacy green”. Legacy to nic innego jak dziedzictwo i spuścizna, więc to naturalnie odniesienie do początków klubu, gdy to zieleń współtworzyła barwy Newton Heath. Niektórzy więc oczekiwali wręcz bezpośredniego sięgnięcia po tą „starą dziedziczną zieleń”.

Adidas zaskoczył nas wszystkich. Po premierze większość zapomniała o zapowiadanej zieleni i uznała, że to całkiem ładna czarna wyjazdówka. Nic dziwnego, gdyż tę ukrytą zieleń jest naprawdę trudno pokazać na zdjęciach! Ludzkie oko widzi zupełnie inaczej niż obiektyw, więc dopiero na żywo uderzył mnie prawdziwy kolor tej koszulki. Specjalnie zrobiłem dwa zdjęcia herbu, aby dać Ci kontrast pomiędzy czernią, a kolorem materiału. Spójrz tylko – tarcza w herbie jest czarna (lekko ją przyciemniłem dla lepszego kontrastu), a na kolejnym zdjęciu w tle umieściłem czarny kartonik papierowej metki. Widzisz jaki kolor względem nich ma trykot? 😉 Ba! W nie każdym świetle to widać. Czasem koszulka naprawdę wydaje się być czarna. Mega miłe zaskoczenie przyszło w kontakcie face to face, gdy zobaczyłem, że zieleń faktycznie ma w tym projekcie subtelny udział.

Niejednoznaczna była również inspiracja projektantów. Niektórzy doszukiwali się podobieństw do albumu „Unknown pleasures” zespołu rockowego Joy Division. Argumentem było miejsce powstania tej grupy muzycznej w 1976 roku – Manchester. Jednak podczas prezentacji nikt o nich nie wspomniał. Użyto za to słów „legend earth green’ pattern”. Mówią one wszystko i nic. Chyba każdy z nas zna pojedyncze znaczenie tych czterech słów, więc ułóż sobie je w jedną całość i przyjmij, że tak jest dobrze ;p

Sam sezon był gorzko-słodki. Z jednej strony Ole Gunnar Solskjaer zdobył wicemistrzostwo kraju, co po odejściu sir Alexa Fergusona do tej pory udało się tylko raz. Zrobił to Jose Mourinho w sezonie 2017/18. Był to niewątpliwie plus przy nazwisku Norwega, który z sezonu na sezon zajmował coraz wyższe miejsce w tabeli. Z drugiej strony był to kolejny sezon bez kompletnie żadnego trofeum. Z Ligą Mistrzów „Czerwone Diabły” pożegnały się już w fazie grupowej. PSG oraz RB Lipsk wysłały na Old Trafford zaproszenie do Ligi Europy. Złośliwi mówili, że Solskjaer jak zawsze dojdzie do półfinału i przegra, ale tym razem awansował do finału. Niestety, ten finał przegrał. Po remisie 1:1 o zwycięstwie decydowały karne, w których potrzeba było aż 11 kolejek! W ostatniej z nich David de Gea nie trafił i to Villarreal świętował zwycięstwo w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962