2017/18 Third Replika

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaManchester United
Sezon2017/18
ModelThird
ProducentAdidas
Numer kat.AZ7565
RodzajReplika

Cóż to jest za sztos! Głowa pęka ile historii zmieściło się na tym trykocie. I to wszystko zostało zaprojektowane przez kibica, który wygrał konkurs na alternatywny wygląd koszulek piłkarskich na sezon 2017/18.

Zacznę od koloru. Trykot jest szary, a to… znak, że od dawna nie ma już na ławce trenerskiej sir Alexa Fergusona. Szkot kategorycznie zabronił produkcji strojów w tym kolorze. Historia swój początek ma w sezonie 1995/96. Gdy zespół zakładał siwe wyjazdówki, od razu mu nie szło. Jaka diagnoza? Piłkarze zlewają się w tym kolorze z trybunami oraz nie widzą się dobrze w blasku słońca. Szara wyjazdówka zakończyła żywot w przerwie meczu, gdy Fergi zarządził, że piłkarze wyjdą w trzecim komplecie na drugą połowę. Szkot za tę decyzją został ukarany grzywną 10 tysięcy funtów przez angielską federację piłkarską i jak później przyznał… to było najlepiej wydane 10 tysięcy funtów. Od wyjazdowego meczu w Southampton w kwietniu 1996 roku kolor szary na Old Trafford był zakazany. I to jest pierwszy siwy trykot od tamtego popołudnia. Minęło ponad 20 lat, zanim ponownie wrócił do Manchesteru United.

Fajna historia? Ten projekt dopiero się rozkręca. Prawdziwe woow robi projekt, który przedstawia pomnik stojący przed Old Trafford. Przedstawia on „The United Trinity”, czyli jeden z najlepszych w historii futbolu trypletów, który tworzyli: George Best, Denis Law oraz sir Bobby Charlton. Każdy z nich odebrał Złotą Piłkę. Dodatkowo, w lewym narożniku można dostrzec pomnik na którym stoi legendarny menedżer sir Matt Busby. To właśnie on trenował trójcę widoczną na pierwszym planie. Ależ to jest dobre. Aż kiiiiipi historią! Uwielbiam takie trykoty 🙂

Dlatego jestem mega ukontentowany, że zdobyłem właśnie ten model w czterech wersjach:

  • replikę (AZ7565)
  • komercyjną meczówkę (B30977)
  • niekomercyjną meczówkę ze sponsorem (AZ7596)
  • niekomercyjną meczówkę bez sponsora (AZ7563)

Wszystkie obejrzysz na tym właśnie blogu 😉

Podczas pobytu w Manchesterze, a dokładniej rzecz biorąc w ośrodku treningowym klubu w Carrington, miałem okazję spotkać klubową legendę. Człowieka, który stoi w środku na pomniku, który prezentuje koszulka. Oczywiście, to Denis Law. W sezonie 2017/18, czyli gdy ta koszulka była w użyciu, Szkot był trzecim najlepszym strzelcem w historii Manchesteru United. Zdobył 237 bramek. Dodatkowo do niego wciąż należał rekord ilości zdobytych goli w jednym sezonie. Podczas kampanii 1963/64 trafił do siatki aż 46 razy. Spędziłem z nim kilka godzin, słuchając jego opowieści o czasach gdy był piłkarzem. Na szczęście miałem ze sobą ten model trykotu i… poprosiłem do o autograf. Powiedziałem, że skoro już jest na tej koszulce, to mógłby się jeszcze podpisać. Uśmiechnął się i wziął flamaster. Podpisał. Następnie wyciągnął rękę mówiąc: pleasure. Cóż za klasa! Nie mogłem tego zmarnować i trykot z jego podpisem oprawiłem w ramę. Cały projekt nazwałem sobie, jakby inaczej, The United Trinity 🙂

Nie będę już pisał o sezonie, bo przeczytasz o nim przy domówce i wyjazdówce. Są na blogu. Tu pozostanę rozmarzony i wciągnięty w historię, którą ten projekt sobą niesie. Począwszy od tej z Southampton, aż do czasów gdy Manchester United odnosił swoje wielkie sukcesy, a jego piłkarze zdobywali nagrody dla najlepszych zawodników na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *