ModelAway
ProducentAdidas
Numer kat.AI6361
RodzajMeczowa

Adidas po wielu latach przerwy powrócił na Old Trafford i tak oto wygląda wyjazdowa koszulka w niekomercyjnej wersji meczowej. Raczej prostota i klasyka, aniżeli eksperymentowanie. Jak wyszło? Przekonaj się na tejże ślicznotce w rozmiarze 6, czyli meczowym M. Dodatkowo trykot posiada pomniejszone logo Chevroleta, aby dostosować się do przepisów UEFA. Jest to więc wersja przeznaczona na europejskie puchary. Dla mnie na wielki plus w tym trykocie charakterystyczne dla Adika paski, które są zupełnie inne niż w replice i fajnie połyskują w blasku słońca 🙂

Pierwszy sezon Adidasa był zarazem ostatnim Louisa van Gaal’a. Holender zagrał bardzo przeciętną kampanię – zajął 5 miejsce w Premier League, czyli pozbawił Manchester United gry w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie, zaś w aktualnej kampanii… odpadł w fazie grupowej, przegrywając rywalizację z Wolsfburgiem i PSV Eindhoven. W Lidze Europy, do której został zdegradowany, również nie błyszczał. Najpierw przegrał 1:2 z FC Midtjylland, ale w rewanżu uratował go Marcus Rashford, czyli objawienie sezonu. Przy stanie 1:1 nastoletni Anglik ustrzelił dublet w swoim debiucie. Jednak kolejna runda to rywalizacja z Liverpoolem, którą w dwumeczu „Czerwone Diabły” przegrały 1:3. W pierwszym meczu na Anfield, nosząc właśnie tę wyjazdową koszulkę, Manchester United poległ 0:2 i praktycznie dwumecz był przesądzony.

W krajowych pucharach wiodło się w kratkę. W Pucharze Ligi „Czerwone Diabły” były w stanie pokonać tylko Ipswich Town 3:0, aby później nie potrafić strzelić bramki Middlesbrough w regulaminowym czasie gry i dogrywce. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 1:3 na niekorzyść dla ekipy z Manchesteru.

Za to drugi z krajowych pucharów,Puchar Anglii, był taką małą nagrodą pocieszenia w tym jakże bezbarwnym sezonie. Manchester United dotarł do finału, gdzie spotkał się z Crystal Palace. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Druga część zaczęła się pod dyktando “Czerwonych Diabłów”, które zepchnęły “Orłów” do obrony. Jednak brakowało szczęścia. Najpierw Fellaini trafił w poprzeczkę, a potem Martial obił słupek bramki Hennessey’a. I gdy wydawało się, że Manchester United przełamie obronę, Janson Puncheon strzelił piękną bramkę, pakując do bramki piłkę z ostrego kąta. W 78. minucie meczu Crystal Palace wyszło na prowadzenie. Na szczęście trzy minuty później wyrównał Juan Mata, a w dogrywce… „Czerwonym Diabłom” udało się zdobyć bramkę na 2:1 i podnieść puchar. Finał Pucharu Anglii został rozegrany właśnie w tym trykocie 🙂