ProducentNike
Numer kat.423935-403
RodzajReplika

Niezbyt wpadł mi w oko ten model. Jakoś nie potrafię odnaleźć sensu w tym projekcie. Zastanawiam się, czy nie lepiej wyglądałaby ta koszulka, gdyby nie miała tych dziwnych ciemnych pasków?

Do dziś pamiętam jak oglądałem mecz ostatniej kolejki. Rooney strzelił bramkę i Manchester United wygrał 1:0 z Sunderlandem. To było wyjazdowe spotkanie, w którym to zawodnicy ubrali na siebie te wyjazdówki. Równolegle były rozgrywane pozostałe spotkania. Gdy nadszedł doliczony czas gry, bezpośredni rywal o tytuł, Manchester City, przegrywał 1:2 z Queens Park Rangers. Transmisja TV podzieliła ekran na dwie części. W jednym z nich gracze Manchesteru United czekali na zakończenie trwającego jeszcze meczu QPR z Man City. Widziałem jak Dżeko strzelił na 2:2 w doliczonym czasie gry, ale mistrzem wciąż był mój ukochany klub. Wtedy to stała się tragedia – Sergio Aguero strzelił na 3:2 dając tym samym tytuł mistrza „Obywatelom”. Siedziałem, patrzyłem się w ekran i nie mogłem uwierzyć. Manchester United przegrał mistrzostwo w doliczonym czasie gry innego spotkania. Przegrał ze względu na bilans bramek, bo oba zespoły z Manchesteru miały po 89 punktów. Tyle, że City +64 bramki na plusie, a United +56.

Jedynym zdobytym trofeum w tym sezonie pozostała więc Tarcza Wspólnoty. Ten mecz w zasadzie otwierał sezon i pokazał, że przystępują do niego dwie wyrównane drużyny. Do przerwy 2:0 prowadził Manchester City, jednak w drugiej połowie miejsce miał piękny comeback na 3:2. Zwycięska bramka padła w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, a więc w tak zwanym „Fergie time”.

Drużyna bardzo słabo spisała się w Lidze Mistrzów. Lepsi w grupie okazali się być… Benfica oraz FC Basel. Trzecie miejsce oznaczało grę w Lidze Europy, gdzie również szału nie było. Co prawda w 1/16 finału „Czerwone Diabły” wyeliminowały Ajax (2:0, 1:2), ale już w kolejnej rundzie oba mecze wygrał Athletic Bilbao (2:3, 1:2). W krajowych pucharach też się nie wiodło. Drużyna nie dotarła nawet do półfinału.

Nie dość, że niezbyt mi się ten projekt spodobał, to za każdym razem gdy na niego patrzę, widzę przegrany tytuł. Jak zawodnicy nie mogli uwierzyć w to co się stało tak samo jak ja. Czy to jedna z najbardziej pechowych koszulek w historii klubu?