2008/09 Away

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaManchester United
Sezon2008/09
ModelAway
ProducentNike
Numer kat.287611-105
RodzajReplika

Ten dość prosty projekt został zaprezentowany jako model wyjazdowy na sezon 2008/09, zastępując czarną koszulkę na tej pozycji. Domówka pozostała bez zmian. Oprócz niej, do życia został powołany również trzeci zestaw strojów w kolorze niebieskim.

W tej kampanii „Czerwone Diabły” zdobyły aż cztery trofea.Pierwszym była Tarcza Wspólnoty. Po bezbramkowym remisie z Portsmouth, decydujące był rzuty karne. Te wynikiem 3:1 wygrali piłkarze sir Alexa Fergusona. Drugi puchar, który wylądował w gablocie to Klubowe Mistrzostwo Świata. W grudniu 2008 roku Manchester United pojechał rozegrać mecze z drużynami z innych kontynentów, aby wyłonić najlepszy zespół na świecie. Oczywiście rozgrywki są mniej prestiżowe niż ich nazwa wskazuje, ale… nie codziennie się w nich bierze udział. Najpierw 5:3 pokonana została Gamba Osaka, a w finale po jednobramkowym zwycięstwie wyższość musiało uznać LDU Quito.

Trzecią ozdobą w gablocie okazał się być Puchar Ligi Angielskiej. Droga do finału nie była zbyt trudna, w przeciwieństwie do spotkana na Wembley. Kibice nie obejrzeli bramek i sędzia musiał zarządzić konkurs rzutów karnych. W nich bezsprzecznie lepsza była ekipa z północnej Anglii. Manchester United wygrał 4:1.

Czwartym i najcenniejszym pucharem, który wylądował w rękach piłkarzy sir Alexa Fergusona, było oczywiście mistrzostwo Anglii. Sezon 2008/09 był trzecim z rzędu, gdy „Czerwone Diabły” wygrywały Premier League. W tym sezonie zdobyli 90 punktów, wyprzedzając tym samym Liverpool o 4 punkty oraz Chelsea o 7.

Dużo nie brakło, a Manchester United mógł być bogatszy o jeszcze jedno trofeum. W sezonie 2007/08 to właśnie „The Red Devils” wygrali te rozgrywki po pamiętnym finale z Chelsea w Moskwie. Rok później również doszli do finału, gdzie spotkali się z FC Barceloną. „Katalończycy” grali w swoich domowych strojach, więc spośród trzech zestawów Manchester United był skazany na ten biały wyjazdowy model. Co ciekawe, domyślnie używany był on z niebieskimi spodenkami. Jednak ten kolor szortów mieli rywale, więc trzeba było ubrać zamienne spodenki do stroju wyjazdowego – białe. FC Barcelona wygrała tamten mecz 2:0 i „Czerwonym Diabłom” koło nosa przeszedł historyczny wyczyn. Mogli jako pierwsza drużyna w historii Ligi Mistrzów obronić tytuł. Nie udało się.

Co ciekawe, jeżeli dobrze sprawdziłem, to kompilacja wyjazdowego modelu wraz z białymi spodenkami była użyta 2 razy. Najpierw w przegranym meczu 1:2 na Anfield. Następnie w finale Ligi Mistrzów. Cóż za pechowa kombinacja. Generalnie mimo rewelacyjnego sezonu, który zakończył się przecież czterema zwycięstwami i finałem LM, ten model kojarzy się raczej dość pechowo. Zapewne przez ten przegrany finał. Klub zdobywał sukcesy w domowym modelu, który to kojarzy się z glorią i chwałą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025