2012/13 Away

1
2
3
4
5
6
7
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaManchester City
Sezon2012/13
ModelAway
ProducentUmbro
Numer kat.74230U
RodzajReplika

Inspiracją do stworzenia tego trykotu był finał FA Cup z 1956 roku. „Obywatele” mierzyli się wówczas z Birmingham City i wygrali tamto spotkanie 3:1, tym samym zdobywając trofeum. Zagrali wówczas w koszulkach o zbliżonym kolorze do tych, które przyozdobione były w białe pionowe paski. W tym przypadku projektant wykonał je nieco bardziej subtelnie, gdyż pionowe paski zachował, ale w kolorze koszulki. Wszystkie dodatki zostały wykonane w kolorze złotym, a powodów ku temu było więcej niż jeden. Manchester City nie tylko wspominał zwycięstwo w FA Cup, ale również po raz pierwszy od ponad 40 lat był obrońcom tytułu mistrzowskiego.

Tak jak w poprzednim sezonie, który wygrał rzutem na taśmę, strzelając dwie bramki w doliczonym czasie gry, tak i w tym o tytuł rywalizował z Manchesterem United. Tym razem przegrali. Sir Alex Ferguson w swoim ostatnim sezonie był górą. „Czerwone Diabły” zgarnęły tytuł zdobywając 89 punktów, zaś „Obywatele” zostali wicemistrzami z 78 oczkami na koncie.

Man City było również bliskie powtórzenia sukcesu, którym zainspirowano się tworząc ten bordowy trykot. Dotarli do finału Pucharu Anglii, gdzie mierzyli się z Wigan. Przez cały mecz utrzymywał się wynik 0:0 i w 90. minucie Ben Watson po strzale głową umieścił piłkę w siatce. Wigan wpadło w euforię i wygrało finał. Co ciekawe, Manchester City grał w swoich domowych strojach, zaś Wigan w wyjazdowych. Może gdyby ubrali tę wyjazdówkę, to mieliby więcej szczęścia i powtórzyli by sukces dzięki któremu ona… powstała? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *