2018/19 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaKostaryka
Sezon2018/19
ModelHome
ProducentNew Balance
Numer kat.MT830319
RodzajReplika

Tak prezentuje się domowy model koszulki w którym Kostaryka po raz piąty w swojej historii wystąpiła na Mistrzostwach Świata. Do Rosji jechali jako jedna wielka niewiadoma. Cztery lata wcześniej sensacyjnie dotarli do… ćwierćfinału!

New Balance zaprezentował nowe stroje przed pierwszym meczem w 2018 roku. Trykot został pokazany światu wraz z hasłem „declare your DNA”. Mam jednak z tym projektem malutki problem. Bowiem jak byłem mały, to mi puścili bajki w których DNA to były takie poskręcane nicie. Te z frontu koszulki są jakieś takie jakby… inne? A niby mają symbolizować DNA. Pytanie więc brzmi, czy tylko ja mam problem dopatrzeć się w tej grafice nić DNA? Oczywiście istnieje całkiem spora szansa, że jestem głąbem i jako jedyny narysowałbym to inaczej ;p

Na wielki plus detale. W szczególności herb, który na żywo robi rewelacyjne wrażenie. Chciałoby się zawsze takie widzieć. Kolejnym bardzo fajnym elementem są wypisane wewnątrz kołnierza lata, w których Kostarykanie grali na Mistrzostwach Świata.

Jak im poszło na mundialu? Nie zostali sensacją jak na poprzednim turnieju. Na wstępie przegrali 0:1 z Serbią. Następnie, zgodnie z przewidywaniami, ulegli 0:2 Brazylii. W ostatnim meczu zremisowali 2:2 ze Szwajcarami. Jeden punkt dał im przewidywane czwarte miejsce w grupie. Poza Mistrzostwami Świata, rok 2018 owocował tylko w mecze towarzyskie.

W 2019 najważniejszym wydarzeniem był Gold Cup. Był to pierwszy w historii turniej, który odbywał się w kraju innym niż USA, Meksyk lub Kanada. Po raz pierwszy rozmiar turnieju obejmował aż 16 drużyn. Co jeszcze ciekawsze i bardziej wyjątkowe dla tej koszulki, jednym z trzech współorganizatorów była właśnie Kostaryka. Gościła mecze razem z Jamajką oraz Stanami Zjednoczonymi. I to jest główny powód dlaczego zapragnąłem mieć ten model. Towarzyszył on Kostarykanom w trakcie pierwszego turnieju rangi mistrzowskiej, w którym brali udział jako gospodarz.

Kostaryka została przydzielona do grupy B. Zespół spełnił oczekiwania fanów i mocno wszedł w turniej. Pewne zwycięstwo 4:0 nad Nikaraguą rozbudziło apetyty kibiców. Następnie pokonali Bermudy 2:1. W meczu o pierwsze miejsce w grupie ulegli jednak 1:2 Haiti. W ćwierćfinale spotkali się z Meksykiem. Regulaminowy czas gry oraz dogrywka zakończyły się wynikiem 1:1. W serii jedenastek lepszy okazał się być rywal. Meksyk wygrał 5:4 i awansował do półfinału, a następnie triumfował w turnieju.

Następne stroje zostały zaprezentowane z początkiem października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025