ModelHome
ProducentAdidas
Numer kat.CW1526
RodzajReplika

Ten projekt w mojej opinii był jednym z najładniejszych na mundialu w Rosji. Klimaty retro stały się wówczas na nowo modne, a kibice zaczęli częściej sięgać właśnie po stare koszulki. Adidas znalazł rozwiązanie idealne – odświeżył stare klasyczne projekty sprzed 20-30 lat, nadając im dzisiejszych kształtów. Tak oto powstał ten trykot, który oparto na bazie kultowych strojów Kolumbii z 1990 roku. Istne cudo! 🙂

Trykot został przygotowany oczywiście na Mistrzostwa Świata, gdzie Kolumbia trafiła do grupy H wraz z Polską, Japonią oraz Senegalem. Turniej nie rozpoczął się dla nich zbyt dobrze, bo ulegli Japończykom 1:2. Niemal cały mecz grali w osłabieniu, bo już w 3. minucie meczu Carlos Sanchez obejrzał czerwoną kartkę. W drugim meczu, gdzie tak samo jak Polacy, grali o wszystko, pokonali nas 3:0. Na koniec ograli Senegal 1:0 i z sześcioma punktami wygrali grupę.

W 1/8 finału trafili na kadrę Anglii, która rozegrała jeden z najlepszych turniejów od lat. „Wyspiarze” prowadzili od 57. minuty, gdy rzut karny wykorzystał Harry Kane. Dopiero w doliczonym czasie zespół z Ameryki Południowej doprowadził do wyrównania. Yerry Mina, środkowy obrońca, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył piłkę w kozioł i ta zmieściła się pod poprzeczką. To był rewelacyjny czas dla tego stopera, gdyż to była jego… trzecia bramka na tamtym mundialu! Dogrywka nie przyniosła bramek, więc o awansie do ćwierćfinału decydowały rzuty karne. W nich lepsi okazali się Anglicy, którzy wygrali je 4:3.

Ten trykot miał miejsce premierę w listopadzie 2017 roku, jak większość koszulek Adidasa. Został więc użyty w dwóch listopadowych meczach towarzyskich. Mimo to jego rokiem był 2018 i… miał być 2019. Jednak jeszcze przed pierwszym marcowym sparingiem w 2019 roku, który został rozegrany przeciwko Japonii, Adidas przedstawił nowy domowy trykot dla reprezentacji Kolumbii. I tak oto ta ślicznotka zakończyła swój żywot nieco przedwcześnie, będąc używana w zasadzie tylko w 2018 roku.