Kolekcjoner koszulek piłkarskich
Kolekcjoner koszulek piłkarskich

2008/10 Away

1
2
3
4
5
6
7
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaKatar
Sezon2008/10
ModelAway
ProducentBurrda Sport
Numer kat.MEAJ-21-QN
RodzajReplika

Te modele koszulek były używane w naprawdę wielu meczach. Światło dzienne ujrzały w okolicy połowy 2008 roku, gdy Katar brał udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2010. Zaś ostatni mecz miał miejsce 12 października 2010 roku. Ponad 2 lata zawodnicy nosili te stroje i… często je użytkowali, bo rozegrali w nich około 50 oficjalnych spotkań – takich respektowanych przez FIFA. Skąd tak duża liczba meczów? Katarczycy rozgrywali mnóstwo meczów towarzyskich. Dla przykładu, w samym 2009 roku, takich spotkań odbyło się 16.

Eliminacje do mundialu rozpoczęły się naprawdę dobrze. Katar trafił do grupy wraz z Australią, Irakiem i Chinami. Dwa zespoły awansowały dalej, dwa odpadały. Australia była faworytem bez dwóch zdań, ale… Katar zdobył tyle samo punktów co oni – 10. Tym samym awansowali do finałowej fazy kwalifikacji w Azji – dwóch grup po 5 zespołów, z których dwa pierwsze miejsca w każdej grupie dają awans.

Katar ponownie trafił na Australię, a do tego doszła Japonia, Bahrajn oraz Uzbekistan. W tej fazie rozgrywek, Australijczycy już nie pozostawili złudzeń i wygrali grupę, zdobywając 20 na 24 punkty. Za nimi uplasowała się Japonia z 15 oczkami, a miejsce barażowe zajął Bahrajn mając 10 punktów. Katar był dopiero czwarty, gromadząc zaledwie 6 punktów. Trzy remisy i zwycięstwo 1:0 nad najsłabszym Uzbekistanem, które przyszło dopiero w ostatniej kolejce, pokazało, że katarska piłka wciąż jest za słaba, aby zaliczyć debiut na mundialu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.