2018/19 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaKamerun
Sezon2018/19
ModelHome
ProducentPuma
Numer kat.752329-01
RodzajMeczowa

Czy od razu zobaczyłeś lwa? Nie każdy go tu widzi, mimo iż taki był zamiar projektantów. Spójrz na herb Kamerunu – zobaczysz tam agresywnego lwa z otwartą paszczą. Dokładnie ten obrazek przedstawia projekt. Został on jeszcze tak genialnie wykonany, że w oczach znajduje się herb oraz logo kameruńskiej federacji. Bezpośrednio pod logiem Pumy znajduje się nos, a jeszcze niżej kły. Fajne? Projekt ten ma tylu zwolenników, co przeciwników. Mi się podoba, bo jest na pewno lepszy, niż gładka koszulka.

Ta sztuka jest tym lepsza, że to model meczowy, wykonany w technologii Evoknit. Była to zupełnie nowa technologia, która w 2018 roku debiutowała. I muszę powiedzieć, że wypadła… genialnie! Gdy tylko weźmiesz trykot do ręki, od razu czujesz, że masz do czynienia z czymś nietuzinkowym. W dodatku zdobyłem wersję niekomercyjną, czyli dokładnie taką, jaka od Pumy trafiała do magazynu w Kamerunie 🙂

Koszulka jest lekka i rozciągliwa, ale to nie koniec jej plusów. Design wykonany jest poprzez zmianę struktury materiału. Genialne! To samo tyczy się elementów, które są na plecach koszulki. Z dziwniejszych zmian, to cały plik papierowych wszywek został przeniesiony z dolnej części trykotu, na jego samą górę. W tym modelu są one niemalże wewnątrz kołnierza.

Takim projektem Puma zakończyła wieloletnią współpracę z Kamerunem, która trwała od 1998 roku. Ostatni mecz Kamerun zagrał 14 czerwca 2019 roku. Było to ich ostatnie towarzyskie spotkanie przed Pucharem Narodów Afryki. Dlaczego kilkanaście dni później, podczas samego turnieju, „Nieposkromione Lwy” nie nosiły już trykotów od niemieckiego producenta? Od początku roku mówiło się o zmianie, która rozpoczęła się właśnie od PNA. Nowym sponsorem został Le Coq Sportif.

Kamerun nosząc ten trykot zakwalifikował się oczywiście na PNA 2019 w Egipcie. Jednak kwalifikacje wyglądały w taki sposób, że po rundzie wstepnej, rozgrywanej przez najsłabsze zespoły, 48 reprezentacji podzielono na 12 grup. Z racji, iż turniej powiększył się do 24 drużyn, aż po dwa zespoły z każdej grupy uzyskiwały awans. Trudno było tak wielkiej reprezentacji jak Kamerun nie awansować z grupy z Maroko, Komorami i Malawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *