Kolekcjoner koszulek piłkarskich
Kolekcjoner koszulek piłkarskich

2018/21 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaKambodża
Sezon2018/21
ModelHome
ProducentFBT
Numer kat.12F965
RodzajReplika

Kambodża to jedna z najsłabszych reprezentacji na świecie. W latach użytkowania tego trykotu ich średnie miejsce w rankingu FIFA oscylowało w okolicach 175 lokaty. Ten model koszulki został wyprodukowany na lata 2018/19, ale… wszyscy dobrze wiemy, co się wydarzyło pod koniec roku 2019 i jak wyglądał futbol w roku 2020. Z tego powodu Kambodża nie zmieniła koszulek aż do roku 2021! Jednak od początku.

W 2018 roku rozgrywano AFF Championship, czyli tak  po ludzku pisząc – towarzyski turniej. Dla FIFA są to mecze towarzyskie. Udział w tym mini turnieju wzięło 10 drużyn. Żeby być dokładnym, możliwość gry w AFF Championship mają członkowie ASEAN Football Federation. Czyli, że kto, przepraszam bardzo? ASEAN to taka mini organizacja piłkarska w Azji, która zrzesza sobie kilkanaście krajów z południowo-wschodniej Azji. Podlega pod AFC. I właśnie na ten turniej, w którym Kambodża zagrała, otrzymała nowe stroje.

I muszę przyznać, że FBT dało radę. Zrobili bardzo ciekawy i ładny projekt, a do tego jego wykonanie jest takie nieco… nie europejskie, choć z drugiej strony wygląda tak, jakby bardzo mocno chciano bazować na koszulkach z Europy. Popatrz tylko na czerwony pasek wokół kołnierza. Ja tu od razu widzę templatkę Nike z lat 2016/17, czyż nie? Do tego naszywka „authentic”, która jak zawsze praktycznie nic nie znaczy, ale jest (też jak w Nike) i w bocznym panelu siateczka wentylacyjna, gdzie akurat Nike również wstawiało taśmę w otworami wentylacyjnymi. Przypadek? 😉

Do tego wygląd koszulki jest moderny i dostosowany do tamtych lat. Trójkąty, poligony, ostre elementy, jakieś grafiki w sumie czasem bez sensu, ale były bo modne, również tutaj znalazły miejsce. I to w centralnej części koszulki. Ten element nadaje ducha czasu, po którym rozpoznaje się trykoty z pewnych epok. Dobrze, że się tu znalazł, bo po prosu fajnie wygląda.

Całkiem dużo tej europejskości, nie? To przejdźmy do azjatyckości. Herb – przyjrzyj się mu w galerii. Wykonany z tworzywa sztucznego, ale nie jest naprasowany termicznie na koszulkę, tylko… wszyty w nią. Rzadkość, ale jest to mega fajne, bo zupełnie coś innego. Równie ciekawie wykonano boczne panele wentylacyjne. Cóż… jakby to napisać? W Europie dziurkuje się materiał, zmienia jego strukturę, czasem robi się to taśmą lub ściągaczem, które są wentylowane, a tutaj… wstawiono SZTYWNĄ siateczkę, która jest wzmocniona drucikami (chyba). Brzmi to dziwnie, ale ta siatka jest naprawdę sztywna. Zobacz zdjęcie numer 6 w galerii. Materiał wokół jest pofałdowany, a ona się nie zgina. Widziałem tysiące koszulek. BA! Miałem tysiące koszulek, ale… coś takiego spotkałem pierwszy raz. I mega się cieszę, bo uwielbiam takie wyjątki 🙂

Wracając do osiągnięć w tym trykocie, to Kambodża raczej trzymała swój poziom. Na towarzyskim turnieju odpadli po fazie grupowej, przegrywając 3 z 4 spotkań. Jedynie Laos okazał się być słabszym zespołem i uległ Kambodży 1:3.

Później ten trykot towarzyszył im w cyklu eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze 2022. Jako jedni z najsłabszych musieli wziąć udział w rundzie wstępnej, aby zagrać w fazie grupowej kwalifikacji do mundialu. Rywal Pakistan i… dwa zwycięstwa (2:0 oraz 2:1) dały fazę grupową. Los przydzielił grupę C wraz z Iranem, Irakiem, Bahrajnem i Hong Kongiem. Eliminacje rozpoczęły się w 2019 roku i skończyły dopiero w… 2021, ponieważ w 2020 nie rozegrano ani jednego meczu. Zapewne stąd brak zmiany trykotu przez Kambodżę.

Jak im poszło w fazie grupowej? 7 porażek, 1 remis, 2 bramki strzelone i… 44 stracone. Doskonale to obrazuje, że Kambodża była wówczas jedną z najsłabszych reprezentacji świata. I teraz mały szok. Aż 24 bramki strzelił sam Iran. W dwóch meczach! Najpierw było 0:14, a później 0:10. Jedyny punkt Kambodża zdobyła w pierwszym meczu fazy grupowej, gdy na własnym boisku gościli Hong Kong. Wówczas to padł remis 1:1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *