Kolekcjoner koszulek piłkarskich
Kolekcjoner koszulek piłkarskich

2019/20 Home

1
2
3
4
5
6
7
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaJemen
Sezon2019/20
ModelHome
ProducentJako
Numer kat.4233-01
RodzajReplika

Choć model tej koszulki jest niezwykle prosty, gdyż w zasadzie opiera się na templatce, na którą przyprasowano emblemat Jemeńskiej Federacji Piłkarskiej, to w historii kraju pozostanie jednym z ważniejszych historycznie trykotów. Dlaczego?

W 2019 roku odbył się Puchar Azji, który został zorganizowany przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. Reprezentacja Jemenu po raz pierwszy w historii wzięła udział w tej imprezie. Ba! Nie licząc dwóch występów na Igrzyskach Olimpijskich, gdyż ta impreza w świecie piłki nożnej nie zalicza się do tych rangi mistrzowskiej, był to ich pierwszy w historii udział na dużym turnieju! Nigdy wcześniej nie pojechali na mistrzostwa swojego kontynentu czy mundial.

W 2019 roku Jako stworzyło te koszulki dla Jemenu, który już w styczniu wybrał się w podróż życia. Losowanie przydzieliło ich do grupy D, wraz z Iranem, Irakiem i Wietnamem. Oczywiście Jemen był losowany z czwartego, czyli ostatniego koszyka. Przewidywania się potwierdziły – występ był w kategorii dostarczyciela punktów. Zaczęło się od 0:5 z Iranem, następnie 0:3 z Irakiem i na koniec 0:2 z Wietnamem. Mimo bardzo słabej dyspozycji sportowej, sam udział był czymś niezwykle nietypowym i godnym świętowania.

Następnie trykot towarzyszył im podczas kampanii eliminacyjnej do Mistrzostw Świata w Katarze. Na mundial miejsc było zdecydowanie mniej niż na Puchar Azji, więc wielkich szans Jemenowi nie dawano. Ci jednak całkiem nieźle radzili sobie w meczach z mocniejszymi rywalami. W 2019 roku rozegrali 5 spotkań, w których uzbierali 5 punktów. Zwycięstwo z Palestyną czy remis 2:2 z Arabią Saudyjską pokazały, że reprezentacja szła w dobrym kierunku. Niestety, kwalifikacje zostały przerwane na półtora roku z powodu pandemii COVID-19. Wznowiono je dopiero w czerwcu 2021 roku, gdzie Jemen przegrał wszystkie mecze i zajął ostatnie miejsce w grupie, tym samym nie przechodząc do kolejnej fazy eliminacji.

Model miał być używany również w 2020 roku. Jednak z powodu wyjątkowej sytuacji na świecie, spowodowanej wirusem, w tym roku Jemen nie rozegrał ani jednego meczu. Oficjalnie trykot obowiązywał i był w użyciu, dlatego oznaczam go jako 2019/20. Od pierwszego meczu w 2021 roku, czyli właśnie od czerwca, Jemen zaczął występować w innych strojach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.