2010/11 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaIran
Sezon2010/11
ModelHome
ProducentLegea
Numer kat.03-AO-4824
RodzajReplika

Iranu zabrakło na MŚ w 2010 roku, dlatego ten trykot był używany tylko podczas końcówki kwalifikacji do Pucharu Azji 2011 jak i podczas samego turnieju. Iran w tamtym czasie był jedną z silniejszych reprezentacji, więc oczywiście nie miał problemu, aby zakwalifikować się na Puchar Azji.

Model ten wszedł w użytek już w końcówce 2009 roku, jednak ciekawiej wygląda sprawa zakończenia jego użytkowania, o czym przeczytasz za chwilę. Cały 2010 rok to kilka meczów eliminacyjnych i sporo spotkań towarzyskich. Następnie w styczniu 2011 roku rozegrano Puchar Azji w Katarze. Iran wygrał trzy grupowe mecze z Irakiem (2:1), Koreą Północną (1:0) oraz Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (3:0). W ćwierćfinale zmierzył się z Koreą z Południa. O awansie do półfinału rozstrzygnęła dogrywka, w której to Korea Południowa zdobyła bramkę na 1:0.

Później Iran rozegrał jedno spotkanie towarzyskie w lutym, a kolejny mecz odbył się dopiero po kilku miesiącach, bo w lipcu. W lutym ten strój miał jeszcze moc urzędową, ale w lipcu Iran zagrał już w innych koszulkach. Co ciekawe, także wyprodukowanych przez Legeę. Aczkolwiek tylko na kilka spotkań, bo nagle pojawiły się stroje od UHL Sport. Prawdopodobnie więc w połowie roku kończył się kontrakt, którego nie przedłużono lub… z jakiś powodów zerwano.

W niezwykle ciekawy sposób pożegnał z boiskiem się ten domowy model. Piłkarze z Iranu ubrali go w lutym 2011 roku w meczu towarzyskim przeciwko Rosji. Rozpoczęła się 90. minuta spotkania, a kibice jeszcze nie oglądali bramek. Wtedy to świetne podanie otrzymał Mohammad Khalatbari. Zszedł z piłką do środka pola karnego i pewnie pokonał bramkarza. Radość była tak wielka, że bez namysłu zdjął z siebie koszulkę, tyle że… miał już na koncie żółta kartkę. Po zakończeniu świętowania obejrzał drugą i w drodze do szatni… ubierał trykot na siebie ;p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962