2019/21 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaHonduras
Sezon2019/20
2020/21
ModelHome
ProducentJoma
Numer kat.HO.101011V19
RodzajReplika

Honduras obskoczył w tym trykocie kilka imprez oraz przetrwał pandemię COVID-19. Dokładnie rzecz ujmując dwukrotnie wystąpił w Gold Cup oraz wziął udział w Lidze Narodów CONCACAF.

Koszulka została zaprezentowana na rok 2019 i docelowo miała obowiązywać do roku 2020. Główną imprezą, w której Honduras grał po premierze nowego stroju był Gold Cup 2019, który był organizowany w aż trzech krajach – USA, Kostaryce i Jamajce. Bohaterzy tego trykotu przegrali dwa pierwsze spotkania, co pogrzebało ich szanse na fazę pucharową. Lepsza okazała się Jamajka (2:3) oraz Curacao (0:1). W meczu o honor, pietruszkę i złote kalesony, pokonali Salwador 4:0.

Jesienią tego samego roku rozpoczęła się pierwsza edycja Ligi Narodów CONCACAF, która była planowana na lata 2019/20. Faza pucharowa w 2019 i turniej finałowy w 2020. Zasady, dywizje, grupy i cały sposób odbywania się LN były identyczne jak w Europie. Honduras grał w najwyższej dywizji, czyli A. Jaki był skład grupy? Honduras, Trynidad & Tobago oraz… Martynika. W dywizji A. Były też B i C… ;p

Honduras wygrał 3 z 4 meczów. Jedyna strata punktów nastąpiła w meczu wyjazdowym przeciwko Martynice. Każdy strzelił po jednej bramce i zabrał ze sobą po tyle właśnie punktów. Honduras wygrał więc swoją grupę i awansował do turnieju finałowego, który miał być rozegrany w 2020 roku, ale…

Przyszła pandemia i zatrzymała piłkarski świat. Nie grano również w Ameryce Północnej i Środkowej. Jedyne mecze jakie Honduras w tamtym roku rozegrał, to były dwa spotkania towarzyskie, rozegrane w październiku i listopadzie.

W 2021 roku, gdy piłkarski świat wracał do rozgrywania meczów, Honduras nie otrzymał nowych strojów. Rozpoczął grę używając nadal tego trykotu jako swojej domówki. W czerwcu przyszedł czas na rozegranie zaległego turnieju finałowego Ligi Narodów. W półfinale rywalem było USA. Mecz był zacięty. Obie strony miały mnóstwo dogodnych sytuacji. Jednak tylko jedna z nich została zamieniona na bramkę i zrobił to reprezentant Stanów Zjednoczonych, a więc to jego drużyna awansowała do finału. Honduras w meczu o trzecie miejsce mierzył się z Kostaryką. Tu już bramek nie zabrakło. Strzelanie rozpoczęła i zakończyła Kostaryka, a tablica świetlna po 90 minutach gry wskazała 2:2. O brązowym medalu pierwszej edycji Ligi Narodów CONCACAF rozstrzygnęły rzuty karne, które Honduras wygrał 5:4. Tamto spotkanie rozegrano właśnie w tym domowym modelu.

Miesiąc później, w lipcu, odbył się kolejny Gol Cup organizowany przez Stany Zjednoczone. I o dziwo, Honduras nie zmienił swoich strojów. Tym razem Honduras zaliczył wyniki odwrotne do tych sprzed dwóch lat. Dwa pierwsze mecze wygrał – 4:0 z Grenadą oraz 3:2 z Panamą. Ostatni mecz w grupie to porażka 0:2 z gościnnie zaproszoną reprezentacją… Kataru! Sześć oczek dało awans. W ćwierćfinale czekał obrońca tytułu – Meksyk. Oczywiście rywale wygrali 3:0.

Dopiero po tym turnieju, Honduras zmienił stroje na nowe, w których to rozpoczął cykl eliminacji do mundialu w Katarze. Ten trykot służył jako domówka naprawdę długo.

Projekt koszulki jest mega! Herb sprawia wrażenie przepotężnego, a w dodatku cała koszulka pokryta jest tłoczeniem właśnie litery H używanej przez Honduras jako emblematu noszonego na lewej piersi. Fajnie to widać po światło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924