2012/13 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaHolandia
Sezon2012/13
ModelHome
ProducentNike
Numer kat.447289-815
RodzajReplika

Trykot jak w zegarku obowiązywał od pierwszego meczu w 2012 roku, do ostatniego w 2013. Został stworzony oczywiście na Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie, a więc… turniej z którego trykoty lubię. Dlaczego? Gdyż to był pierwszy turniej rangi mistrzowskiej, który miał miejsce w naszym kraju 🙂

„Oranje” trafili do piekielnie trudnej grupy. I niespodziewanie przegrali wszystkie trzy mecze! Najpierw 0:1 z Danią. Następnie 1:2 z Niemcami. Dobrze weszli w ostatni mecz, gdyż objęli prowadzenie z Portugalią, ale dwupak Cristiano Ronaldo sprawił, że Holendrzy ze wstydem żegnali się z turniejem. Bert van Marwijk tak słabą dyspozycję przypłacił utratą posady selekcjonera.

Jego następcą został Louis van Gaal, przed którym postawiono zadanie odbudowy reprezentacji na mundial w Brazylii. Oczywiście, w trakcie tego procesu, a więc ulubionego słowa tego szkoleniowca, musiał jeszcze na Mistrzostwa Świata awansować.

Muszę przyznać, że „proces” przebiegł zadziwiająco szybko. Holendrzy w imponującym stylu przeszli przez swoją grupę. „Pomarańczowi” zanotowali tylko jedną wpadkę, która w zasadzie nie miała żadnego wpływu na finalny rezultat. Był to remis 2:2 z… Estonią. W pozostałych dziewięciu meczach komplet punktów wędrował na konto drużyny van Gaala. Na 10 spotkań zdobyli więc 28 punktów, a bilans bramkowy wyniósł 34:5! Oznacza to, że średnio strzelali 3,4 bramki na mecz. W takim stylu wywalczyli bilet do Brazylii, wyprzedzając kolejno Rumunię, Turcję, Węgry, Estonię oraz Andorę.

Odbudowa kadry w tym trykocie udała się perfekcyjnie, gdyż z mundialu Holandia przywiozła brązowy medal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *