2014/15 GK 1 Replika

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaSpain
Sezon2014/15
ModelGK
ProducentAdidas
Numer kat.G85244
RodzajReplika

Niebieski + złoty + tarcza za wygranie mundialu w RPA. I… klątwa mistrzów świata w XXI wieku, która do tej pory ominęła tylko Brazylię. Ot, w skrócie to właśnie ten piękny trykot 👌

Złota era Hiszpanów w futbolu zaowocowała faktem, że byli dwukrotnymi mistrzami Europy z rzędu i aktualnymi mistrzami świata. Z tego powodu Adidas w swoich strojach zadbał, aby hegemonia Hiszpanii była podkreślona przez złote dodatki 👏👏👏

Te piękne trykoty miały być faworytami do zwycięstwa w Brazylii, a tymczasem… Hiszpanie na otwarcie mundialu zostali zdemolowani przez Holendrów 1:5, gdzie Robin van Persie strzelił przepiękną bramkę. Później nie było lepiej, gdyż Iker Casillas, nosząc ten model w meczu przeciwko Chile, wpuścił dwie bramki i klęska stała się faktem – mistrzowie świata po raz kolejny, gdyż w 2002 spotkało to Francuzów, a w 2010 Włochów, nie wyszli z grupy. Na osłodę, Hiszpanie w meczu o honor wygrali 3:0 z Australią.

Mimo ogromnego zawodu, Vincente del Bosque nie został zwolniony z posady selekcjonera i w eliminacjach do EURO 2016 wygrał 9 z 10 meczów, tracąc zaledwie 3 bramki w całych eliminacjach. Dwie z nich były w przegranym 1:2 meczu przeciwko Słowacji.

Piękna koszulka z… chciałoby się napisać, piękną historią, ale w żegnaniu się z mundialem po dwóch meczach nie ma nic pięknego, dlatego użyję słów – ciekawą historią.

Ta koszulka trafia do mojej kolekcji w 2020 roku, więc jako ciekawostkę dodam, że klątwa mistrzów świata trwa dalej, gdyż Niemcy na mundialu w Rosji w 2018 roku, również pożegnali się z turniejem w fazie grupowej. Francja w 2002 roku zapoczątkowała tę klątwę, więc… czy w końcu na dobre ją przełamie w Katarze 2022?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *