2014/15 GK 1 Meczowa

1
2
3
4
5
6
7
8
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaHiszpania
Sezon2014/15
ModelGK
ProducentAdidas
Numer kat.G85275
RodzajMeczowa

Złota era Hiszpanów w futbolu zaowocowała faktem, że byli dwukrotnymi mistrzami Europy z rzędu i aktualnymi mistrzami świata. Z tego powodu Adidas w swoich strojach zadbał, aby hegemonia Hiszpanii była podkreślona przez złote dodatki 👏👏👏

Ten trykot to rarytas w postaci niekomercyjnej wersji meczowej, czyli coś co trafiało prosto z magazynu Adidasa do reprezentacji Hiszpanii. Bramkarka w rozmiarze 8, czyli w przełożeniu na standardową rozmiarówkę wyszłoby L. Jednak w tym trykocie standardowo nie jest, ponieważ brakuje… bardzo istotnego elementu! Obejrzyj koszulkę w galerii i zastanów się co powinno się na niej znajdować?

I to jest w zasadzie nieco zastawiające, dlaczego producent na niekomercyjnych wersjach oszczędził sobie tak wiele trudu i pominął gwiazdkę za zdobycie tytułu mistrza świata nad herbem? Przejrzałem wszystkie wersje, które były dostępne w sklepach, od t-shirtów, przez repliki aż do meczówek. Wszystkie tę gwiazdkę miały, więc… czyżby kit man reprezentacji Hiszpanii zażyczył sobie naklejać ją podczas personalizacji? A może w 2010 roku przegrał zakład o skrzynkę piwa i klejenie gwiazdki nad herbem do końca swojej pracy? Powód jest bliżej lub dalej, bo to w zasadzie różnicy nie robi, nieznany. Aczkolwiek, z drugiej strony brak gwiazdki nadaje jeszcze większej unikatowości tej koszulce 😉

Te piękne trykoty miały być faworytami do zwycięstwa w Brazylii, a tymczasem… Hiszpanie na otwarcie mundialu zostali zdemolowani przez Holendrów 1:5, gdzie Robin van Persie strzelił przepiękną bramkę. Później nie było lepiej, gdyż Iker Casillas, nosząc ten model w meczu przeciwko Chile, wpuścił dwie bramki i klęska stała się faktem – mistrzowie świata po raz kolejny, gdyż w 2002 spotkało to Francuzów, a w 2010 Włochów, nie wyszli z grupy. Na osłodę, Hiszpanie w meczu o honor wygrali 3:0 z Australią.

Mimo ogromnego zawodu, Vincente del Bosque nie został zwolniony z posady selekcjonera i w eliminacjach do EURO 2016 wygrał 9 z 10 meczów, tracąc zaledwie 3 bramki w całych eliminacjach. Dwie z nich były w przegranym 1:2 meczu przeciwko Słowacji.

Piękna koszulka z… chciałoby się napisać, piękną historią, ale w żegnaniu się z mundialem po dwóch meczach nie ma nic pięknego, dlatego użyję słów – ciekawą historią.

Ta koszulka trafia do mojej kolekcji w 2021 roku, więc jako ciekawostkę dodam, że klątwa mistrzów świata trwa dalej, gdyż Niemcy na mundialu w Rosji w 2018 roku, również pożegnali się z turniejem w fazie grupowej. Francja w 2002 roku zapoczątkowała tę klątwę, więc… czy w końcu na dobre ją przełamie w Katarze 2022?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *