2006/07 Third

1
2
3
4
5
6
7
8
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaGhana
Sezon2006/07
ModelThird
ProducentPuma
Numer kat.732598-11
RodzajMeczowa

Rok 2006 był debiutem Ghany na Mistrzostwach Świata. Było to wielkim wydarzeniem dla całego kraju. Jednak wrócę się jeszcze kilka miesięcy wstecz, do stycznia. Reprezentacja „Czarnej Gwiazdy” pojechała do Egiptu na Puchar Narodów Afryki. Trafili do grupy z Nigerią, Senegalem i Zimbabwe. Wygrali tylko jedno spotkanie, 1:0 z Senegalem. Skutkowało to oczywiście brakiem awansu do fazy pucharowej.

W związku z tym, Ghana przed mundialem była traktowana jako dostarczyciel punktów. Tym bardziej, że rywale byli znacznie silniejsi niż kilka miesięcy temu – Włochy, Czechy oraz USA. Jak się później okazało, debiut na największej imprezie zaliczyli z późniejszym triumfatorem tego turnieju – Włochami. 0:2 nie było dla nikogo niespodzianką. W drugiej kolejce fazy grupowej nadeszli Czesi. Już w drugiej minucie meczu Asamoah Gyan dał prowadzenie swojej drużynie! Pod koniec wynik ustalił Muntari i pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Świata stało się faktem.

Mimo tego zwycięstwa, w ostatnim meczu to wciąż reprezentacja Stanów Zjednoczonych była faworytem. I… Ghana porwała serca kibiców na całym świecie, wygrywając 2:1! Drużyna z Afryki w swoim debiucie zdobyła 6 punktów i awans do fazy play-off. W 1/16 finału spotkali się z Brazylią, która nie pozostawiła złudzeń co do różnicy klas i wygrała 3:0. Mimo wszystko to była piękna przygoda dla reprezentacji Ghany 🙂

Ten trykot jest wersją meczową. Puma robiła wówczas dość specyficzne koszulki. I nie mówię tu o samym materiale, który ma dziwną strukturę. Jest nieco sztywny, ale przy tym niezwykle cienki i lekki. Ciężko znaleźć porównanie, ale mógłbym go zestawić z kartką papieru. Do tego w galerii pokazałem Ci, że większość elementów nie ma szwów – elementy koszulki są ze sobą posklejane. Oczywiście był to przywilej tylko i wyłącznie wersji meczowych, gdyż repliki były normalnie zszywane. Kolejną charakterystyczną cechą tamtych trykotów było umieszczanie pasującej do danego kraju grafiki. W tym przypadku wybrano więc gwiazdę.

Ta czarnulka jest wersją alternatywną, co czyni ją najrzadszym trykotem spośród wyprodukowanej trójki. Ghana użyła go podczas jednego meczu na turnieju w Egipcie – w przegranym 1:2 ostatnim meczu fazy grupowej przeciwko Zimbabwe. Później używano jej jeszcze w meczach towarzyskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962