2004/05 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaFinlandia
Sezon2004/05
ModelHome
ProducentAdidas
Numer kat.605329
RodzajReplika

Finlandia w latach używania tego trykotu należała do tych słabszych drużyn w Europie. Poza całą masą meczów towarzyskich, lata 2004/05 służyły kampanii eliminacyjnej do Mistrzostw Świata w 2006 roku. Finowie trafili do pierwszej grupy, która składała się z 7 zespołów i nie byli rozpatrywani jako Ci, którzy mogliby sprawić niespodziankę.

Tym bardziej, że w grupie grali z Holandią i Czechami. To te ekipy był predysponowane do walki o zwycięstwo. „Oranje” ograli Finów 3:1 oraz 4:0, zaś nasi południowi sąsiedzi 4:3 oraz 3:0. Bohaterzy tych strojów przegrali także oba mecze z trzecią w grupie Rumunią, której ulegli najpierw 1:2, a następnie 0:1. I to byłoby na tyle z porażek. Oddali komplet punktów wszystkim, którzy ukończyli eliminacje wyżej od nich.

W związku z tym czwarte miejsce należało do Finlandii. Zajęli je dzięki dwóm zwycięstwom z piątą Macedonią (3:0 oraz 5:1). Komplet punktów wpadł im także w meczach z szóstą Armenią. Ograli Ormian 2:0 i 3:1. Niespodziewane potknięcie przyszło w rewanżowym meczu z najsłabszą w grupie Andorą. Gdy w pierwszym meczu wygrali 3:0, tak w rewanżu padł bezbramkowy remis. Dało im to 16 punktów.

Projekt koszulki wydaje się być bardzo prosty. Ciekawostką jest flaga Finlandii na lewym ramieniu oraz… zakończenie charakterystycznych pasków Adidasa. W tamtym czasie niemiecki producent lubił kończyć je szpicami, co było fajnym urozmaiceniem. Największą gwiazdą jaka nosiła na sobie ten model był oczywiście Jari Litmanen. Ofensywny pomocnik zasłynął z gry w takich zespołach jak Ajax, Barcelona czy Liverpool.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *