2001/02 Home

1
2
3
4
5
6
7
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaFC Tirol Innsbruck
Sezon2001/02
ModelHome
ProducentNike
Numer kat.765270-302
RodzajMeczowa

FC Tirol Innsbruck to klub z bardzo krótką historią. Powstał w 1993 roku, a rozwiązano go w 2002. Istniał więc 9 lat, w których zdobył 3 mistrzostwa Austrii. Zaś ten trykot pochodzi z sezonu 2001/02, a więc… ostatniego dla tego zespołu. Jest więc zamknięciem pewnej historii. Jest ostatnim domowym trykotem tego zespołu jaki powstał. I to mnie jara, bo kolekcjonowanie to właśnie piękno zbierania historii, która kiedyś się wydarzyła i już nie powróci 🙂

Jednak smaku tej koszulce dodaje coś jeszcze. Dokładnie taki trykot, bo to wersja meczowa, która była dostępna tylko dla klubu i nie trafiła do sprzedaży, nosiła dwójka Polaków. Jeden z nich jest niezwykle znany, bo Ci którzy nie kojarzą go z prowadzenia reprezentacji Polski, zapewne widzieli go na memach. Mowa oczywiście o Jerzym Brzęczku. Był podstawowym piłkarzem Tirola i rozegrał najwięcej minut ze wszystkich piłkarzy – 2891. Na 34 mecze, 33 razy zaczynał od pierwszego gwizdka, a raz wszedł z ławki. W tamtym sezonie sześciokrotnie udało mu się wpisać na listę strzelców.

Drugim z Polaków był Radosław Gilewicz. Nieco mniej znany niż swój poprzednik, ale również dostawał powołania do kadry, w której rozegrał 10 spotkań. W sezonie 2001/02 zdobył najwięcej bramek dla austriackiej drużyny (11). Jak widać, Polacy byli ostoją drużyny z Innsbrucka.

Aczkolwiek to nie jedyne ciekawe nazwiska, które wówczas występowały w Tirolu. W klubie grał również pewien charyzmatyczny i również doskonale w Polsce kojarzony Rosjanin – Stanislav Cherchesov. Był bramkarzem i piętnastokrotnie stawał między słupkami.

Tirol Innsbruck miał naprawdę ciekawą ekipę i to był trzeci z rzędu sezon, w którym wygrali austriacką Bundesligę. To był ich trzeci i ostatni w historii triumf. W 2002 roku ogłoszono bankructwo, a klub zdecydowano się rozwiązać. To co po nim zostało, odziedziczył FC Wacker Innsbruck.

Jaką piękną i… zarazem dramatyczną historię niesie ta koszulka. Dla mnie jest ona tym ciekawsza, że dużą rolę w tej historii mieli Polacy, gdyż byli najlepszymi piłkarzami tamtej drużyny. Jestem mega szczęśliwy, że udało mi się zdobyć ten trykot i mogę go zachować, a razem z nim pewną historię, która miała swój koniec w 2002 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924