2021/22 Third

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaFC Schalke 04
Sezon2021/22
ModelThird
ProducentUmbro
Numer kat.94394U
RodzajReplika

Są minimum dwa porządne powody, dla którego warto posiadać właśnie ten model z tym sponsorem. Pierwszy z nich to kolorystyka. Choć kolor wydaje się być… dobra, teraz mnie zabijcie. Burgundowy? Jest absolutnie piękny na żywo. Umbro opisuje go jako czerwony, ale do klasycznej czerwieni jest mu równie daleko, co mi do bycia znawcą kolorów ;p

Nie przez przypadek, uzupełniają go żółte wstawki. Jedną z nich jest napis na kołnierzu: „In unseren Farben von 1904”, co znaczy „w naszych barwach od 1904 roku”. Taka oto, nazwijmy to „czerwień”, wraz z żółtym, były jednymi z pierwszych barw Schalke. Klub nosił je od 1904 roku przez kilka lat. Dopiero później, nastąpiła zmiana na niebiesko-białe barwy.

Uwielbiam tego typu historyczne nawiązania. W dodatku producent przyłożył się do koszulki i odwalił kawał dobrej roboty. Trykot jest bardzo miały w dotyku. Materiał ciekawy i delikatnie rozciągliwy. Detale wykonane bardzo solidnie. Herb jest ciekawym haftem. Czuć jakość i staranność.

Drugim powodem jest główny sponsor, którego widać na tej koszulce. Pod nim znajduje się logotyp Gazpromu. Dlaczego klub zdecydował się na zaklejenie rosyjskiego logotypu? Rosja wytoczyła wojnę Ukrainie. W związku z tym, Schalke postanowiło zakończyć współpracę z firmą, potępiając tym samym zachowanie Rosjan. I za to należą się wielkie, ale to naprawdę wielkie brawa! Schalke zrezygnowało ze swojego sponsora, nie będąc w rewelacyjnej sytuacji finansowej. A pomocną dłoń wyciągnął odwieczny rywal, czyli Borussia Dortmund. Ta sytuacja pokazała, że futbol łączy, a nie dzieli.

Sezon 2021/22 był pierwszym po spadku do 2. Bundesligi. Jak Schalke zareagowało na degradację? Wyśmienicie! Zdobyli mistrzostwo drugiej klasy rozgrywkowej, zapewniając sobie powrót na niemieckie salony.

Kolejnym, już czwartym plusem, przynajmniej dla mnie, jest fakt występowania w tej koszulce Polaka. Pamiętasz kto grał wówczas w Schalke? Oczywiście Marcin Kamiński. Obrońca zagrał w 31 z 34 meczów ligowych, w których dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025