2014/15 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaFC Luzern
Sezon2014/15
ModelHome
ProducentAdidas
Numer kat.G70987
RodzajMeczowa

Z pozoru dość nudny projekt, który jednak kryje za sobą kilka ciekawych tajemnic! Zacznę od faktu, że mimo iż w dolnej części widzisz napis „climacool” oznaczający technologię w której były wykonywane repliki, ta sztuka jest niekomercyjną wersją meczową. Ale… jak to? W przypadku tego okazu zdradzają to dwie rzeczy. Po pierwsze producent sam napisał to na metce – FCL H JSY P. W rozwinięciu to FC Luzern Home Jersey Player, a więc nazwa zespołu, model, typ produktu oraz… jego cecha. Po drugie to wersja bez sponsora głównego, a które z kolei najprawdopodobniej nie trafiły do otwartej sprzedaży.

Piłkarze grali w koszulkach wykonanych w technologii replik, więc używając skrótu myślowego możesz powiedzieć, że po prostu grali w replikach. To normalne. Nie wszystkie zespoły otrzymują trykoty w wersjach meczowych. Wtedy często do klubu trafiają z pozoru identyczne koszulki jak do sklepów, ale jest ich szersza gama. I tu masz świetny tego przykład, gdzie repliki w sklepie miały numer G70973 i posiadały logo sponsora na froncie. Ta sztuka jest więc przedstawicielem trykotu, który od producenta trafiał tylko i wyłącznie do klubowego magazynu 🙂

Początkowo jakoś ignorowałem fakt, że w białej części kołnierza znajduje się logo Adidasa. Któregoś razu mnie jednak oświeciło i zrozumiałem, że to ewidentne nawiązanie do projektów z przeszłości, gdzie Adidas również robił szpiczasty kołnierz w postaci trójkąta, w którym to umieszczał, jakby inaczej, swój logotyp. Rozumiejąc przesłanie tego modelu i jego współczesne odwzorowanie starych czasów, zaczął mi się podobać również z wyglądu, a nie tylko ze względu na fakt, że jest przykładem niekomercyjnej meczówki wykonanej w technologii repliki. Wcześniej widziałem w nim przeciętny do bólu projekt. Ależ się myliłem!

Jeśli chodzi o sam sezon w wykonaniu FC Luzern, to nie był on szczególnie udany. W eliminacjach do Ligi Europy odpadli już w swoim pierwszym dwumeczu, czyli w drugiej rundzie. Lepszym zespołem okazał się St. Johnstone FC. Oba spotkania zakończyły się remisami 1:1, a o awansie rozstrzygnęły przegrane 4:5 rzuty karne. W ligowej tabeli uplasowali się na 5 z 10 miejsc, co akurat w sezonie 2014/15 nie dawało promocji do gry w europejskich pucharach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962