2017 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaEmelec
Sezon2017
ModelHome
ProducentAdidas
Numer kat.AZ9956
RodzajReplika

Dobrą chwilę zajęło mi ogarnięcie o co chodzi w lidze ekwadorskiej. Tym bardziej jak zobaczyłem tabelę, w której Emelec był na 3 pozycji, a… w każdym jednym miejscu widziałem – mistrz Ekwadoru w sezonie 2017 to Emelec. Pomyślałem sobie, co to za pokręcony system?

Otóż sposób w jaki walczy się o mistrzostwo w Ekwadorze jest dla mnie jako Europejczyka zupełnie nieintuicyjny. Otóż rozgrywa się tam dwa jakby… półsezony? Drużyny biorą udział w dwóch takich mniejszych sezonach, tak jakby w przełożeniu na nasze krajowe podwórko – w rundzie jesiennej i wiosennej. Tyle, że z obu rund tworzy się oddzielne tabele punktowe. Nie zlicza się ich tak jak w Europie.Liga ekwadorska składa się z 12 drużyn, jest więc dość mała. W każdej rundzie rozgrywany jest mecz i rewanż, a więc przypada 22 mecze na rundę.

I teraz gwóźdź programu – zwycięzcy każdej z rund przechodzą do finału, w którym to rozgrywają dwumecz decydujący o mistrzostwie. Owe trzecie miejsce, które widziałem, Emelec zajął w pierwszej rundzie – wiosennej. Na pierwszym miejscu uplasował się Delfin – tak, serio, mają delfina w herbie. Dopiero drugą rundę, tkj. jesienną, wygrał Emelec. Te zespoły były uprawnione do rozstrzygnięcia tytułu mistrzowskiego między sobą.

Dwumecz bez dwóch zdań został wygrany przez zespół noszący trykot, który tu widzisz. Pierwszy mecz przed własną publicznością został wygrany 4:2, zaś na wyjeździe 2:0. Emelec pewnie wziął co jego zdobywając 14 tytuł w historii i 6 w XXI wieku.

Oczywiście, bo jakżeby inaczej, pierwsze pytanie które pojawiło mi się w głowie – skoro Delfin wygrał pierwszą część sezonu, to czy w drugiej mogliby położyć lachę i grać na średnich obrotach – tak aby tylko. Teoretycznie tak, bo… w tej drugiej części zajęli 4 lokatę, a mimo to byli uprawnieni do dwumeczu o mistrza. Jest to dla mnie przedziwny system, a ten trykot jest jego triumfatorem. Fajnie, że udało mi się go zdobyć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924