2020/21 & 2022 & 2023 Away

1
2
3
4
5
6
7
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaDedza Dynamos
Sezon2020/21
2022
2023
ModelAway
ProducentKapspor
Numer kat.DEDZA001
RodzajReplika

Z jakiego kraju pochodzi Dedza Dynamos? Otóż jest to… Malawi! A gdzie to jest, zapytałby każdy normalny fan piłki? Afryka! 😉

Turecki producent przygotował bardzo ciekawy projekt jak na tak egzotyczny zespół. Czy nie przypomina on liścia pewnej niemieckiej firmy? A samo logo Kapsporu także nie jest podobne do Adidasa? Może to zbieg okoliczności, a może… nie? Turecka firma na swojej głównej stronie reklamuje się jako współpracująca z Adidasem. Co ciekawe, rzekoma współpraca jest na tyle zacieśniona, że logo niemieckiego producenta pojawia się w nagłówku strony. Tuż obok logotypu Kapsporu.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na fakt, że turecki grafik mocno inspirował się tym co ujrzeliśmy pod logotypem Adika. Mi w szczególności na myśl przyszła wyjazdówka reprezentacji Niemiec. Muszę przyznać, że sam wzór i jego nasycenie na żywo robią bardzo fajne wrażenie. Jednak to by było na tyle ze wspólnych cech z Adidasem. Jakość mocno odbiega od tej do której przyzwyczaił nas niemiecki gigant. Turecki „odpowiednik” pozostał daleko w tyle.

Ciężko jednak uznać to za jednoznaczną wadę. Gdyby spojrzeć na tę sytuację z innego punktu widzenia niż bezpośrednie porównanie z Adidasem, taki trykot może być prawdziwym majstersztykiem. Wyobraź sobie, że mały klub z afrykańskiego kraju, w którym boiska potrafią nie uświadczyć źdźbła trawy, dostaje dedykowany, moderny i naprawdę wyśmienitą pod względem wyglądu koszulkę. Gdy patrzę na ten model z takiej perspektywy, jest on przekozacki.

Dedza Dynamos grała w… ciężko powiedzieć jakiej lidze, bo system w Malawi jest tak niejasny jak układy innych galaktyk. Tym bardziej szokuje fakt, że ktoś zrobił im dedykowany projekt koszulek, prawda? Strzelam, że był to jakiś drugi poziom rozgrywkowy lub… jeden z drugich poziomów. Dlaczego tak twierdzę? Ponieważ zawodnicy z Dedzy zostali mistrzami i tym samym awansowali do najwyższej ligi. Format rozgrywek w których zwyciężyli był bardzo nietypowy, ponieważ… w 2020 roku plany popsuł COVID. Połączono więc sezon 2020 i 2021 w jeden i tak powstał 2020/21.

Rok 2022 rozegrano normalnie. Czyli od wiosny do jesieni. Dedza nie zmieniła strojów, a więc w najwyższej lidze, która nosi nazwę TNM Super League, również nosili te wyjazdówki. Sezon był dla nich całkiem udany. Zajęli 9 miejsce na 16. Jako beniaminek, nie byli uwikłani w walkę o utrzymanie, a to już spory sukces.

Styczniowe transfery w 2023 roku były ogłaszane również z udziałem tych wyjazdówek. Oznacza to że… malawijski zespół nie zmienił strojów na czwarty rok z rzędu. W tych strojach rozegrali jeszcze około połowę sezonu 2023. Dopiero 30 czerwca na social mediach klub wstawił zdjęcia nowych koszulek, które były stworzone przez innego producenta. Po takiej oto premierze trykoty wyprodukowane przez „tureckiego Adidasa” przestały pojawiać się na zawodnikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025