2012/13 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaDania
Sezon2012/13
ModelHome
ProducentAdidas
Numer kat.X11598
RodzajReplika

Ta koszulka ucieszyła mnie podwójnie. Raz, że grali w niej na EURO 2012 i lubię mieć koszulki z tego turnieju, to jeszcze z drugiej strony nosi na sobie pewien historyczny rys. I może od tej kwestii zacznę, bo to wyjaśni również design tego modelu.

Rok 1992 był jednym z najlepszych dla duńskiej piłki w całej ich historii. Podczas Mistrzostw Europy w Szwecji zostali rewelacją turnieju i nieoczekiwania sięgnęli po tytuł. EURO 2012 było równo 20 lat od tej pamiętnej chwili i Adidas postanowił, że uczci tę rocznicę produkując koszulkę opartą na tej mistrzowskiej z 1992 roku.

Duży, biały, klasyczny i charakterystyczny dla tamtych czasów kołnierz z białymi barkami, odciętymi od reszty koszulki, która prezentowała jednobarwną czerwień. W 92 roku na ramionach widniał charakterystyczne strzałki Hummela, które tutaj Adidas zastąpił swoimi charakterystycznymi trzema paskami. Dodatkowo w kołnierzu znalazł się nadruk o 20-stej rocznicy upamiętniający zdobycie mistrzostwa w 1992 roku. Według mnie Niemiecki producent z klasą odświeżył jeden z ważniejszych retro designów dla Duńczyków 👏👏👏

W 2012 roku los nie był łaskawy dla Danii. Trafili do grupy B, którą okrzyknięto grupą śmierci. Rywalami były Niemcy, Portugalia i Holandia. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do siły tej grupy? Dania przez wszystkich rywali z góry była traktowana jako dostarczyciel punktów, a tymczasem… w swoim pierwszym meczu pyknęli Holendrów 1:0. Później postawili bardzo ciężkie warunki Portugalczykom, którzy zwycięską bramkę na 3:2 zdobyli dopiero w 87. minucie. Nie lżej mieli Niemcy, którzy co prawda wgrali 2:1, ale do 80. minuty mecz mógł potoczyć się w każdą stronę. Finalnie Duńczycy nie wyszli z grupy, ale mimo to w grupie śmierci pokazali się z bardzo dobrej strony.

Trykot był również używany podczas kwalifikacji na mundial w Brazylii. Niestety, dobra forma z EURO nie przełożyła się na grę w kwalifikacjach. Dania potrafiła zaliczyć takie wtopy jak porażka 0:4 u siebie z Armenią, dwukrotnie remisować z Bułgarią czy ledwo co ograć Maltę 2:1. Efekt? 4 zwycięstwa, 4 remisy i 2 porażki. Mimo tak słabego bilansu, 16 punktów pozwoliło zając im 2 miejsce w grupie, ale… było 9 grup, a 8 miejsc w barażach. Przez mały dorobek punktowy to właśnie Dania była tym dziewiątym zespołem i nie zagrała nawet w barażach o wyjazd na Mistrzostwa Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924